Radosław Majdan

i

Autor: VIPHOTO/East News Radosław Majdan

Radek Majdan MA KŁOPOTY! Koronawirus daje się mu we znaki!

2020-11-14 14:30

Nastały ciężkie czasy dla przedsiębiorców. Zalicza się do nich były sportowiec i celebryta Radosław Majdan. Właściciel spółki Vabun właśnie opublikował raport, który wskazuje na ogromne straty finansowe firmy. Obroty spółki drastycznie spadły przez pandemię koronawirusa.

Radek Majdan to nie tylko znany warszawski celebryta, ale także przedsiębiorca. Były sportowiec założył firmę kosmetyczną Vabun, która oferuje perfumy i żele pod prysznic dla mężczyzn oraz zapachy dla kobiet. Kosmetyki Majdana cieszą się dużym zainteresowaniem. Spółka zadebiutowała na giełdzie w 2018 roku. Start był udany, a w dwa dni po wejściu na giełdę firma zarobiła 7 milionów złotych. Niestety, mimo obiecujących początków, biznes Majdana zalicza kolejne straty. Tym razem z powodu pandemii koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ: Szczepionka na koronawirusa. Dla kogo? Ważna zapowiedź ministra zdrowia

Pandemia koronawirusa nie oszczędza nikogo. Obecny rok także dla spółki Majdana nie rysuje się w różowych barwach. Firma dotknięta skutkami lockdownu i zamknięcia galerii handlowych zaczęła nawet sprzedawać maseczki chirurgiczne. Raporty finansowe Vabun pokazują, że zyski firmy są z roku na rok coraz niższe. Obecnie sytuacja finansowa firmy jest fatalna. 

"W tym niewątpliwie trudnym dla wszystkich, w tym dla biznesu okresie, chciałbym przedstawić Państwu, w imieniu Zarządu spółki Vabun S.A. z siedzibą w Lublinie, raport okresowy za III kwartał 2020 roku zawierający dane finansowe oraz opisujący najważniejsze zdarzenia, które miały miejsce w firmie w okresie objętym raportem" - czytamy w liście, który zamieścił na wstępie raportu Radosław Majdan, prezes spółki Vabun.

"Obecna sytuacja nie oszczędza nikogo, ani ludzi, ani podmiotów gospodarczych. Niestety przeciągająca się pandemia COVID-19 wciąż negatywnie wpływa na funkcjonowanie Vabun S.A. utrudniając, czy niemal uniemożliwiając handel perfumami. W ramach naszej wiedzy i kompetencji staramy się, aby zniwelować skutki pandemii, jakich doświadcza Emitent, jednak bywa to zbyt trudne. "- napisał dalej Majdan.

Przychody netto ze sprzedaży w III kwartale 2020 r. zamknęły się na poziomie 59 622 zł. W tym samym okresie rok temu było to 330 956 zł, co świadczy o spadku na poziomie 81,98 proc. w ujęciu rok do roku. W ujęciu całej dotychczas minionej części 2020 r. przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi wyniosły 583.966,19 zł, co w stosunku do 1.392.391,80 zł za analogiczny okres 2019 r. również wskazuje na spadek, natomiast o niższym zakresie, bo o 64,48 proc. rok do roku. 

SPRAWDŹ TAKŻE: Niedziela handlowa 2020. Czy 15 listopada zrobisz zakupy?

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze