Kucharz

i

Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Bon gastronomiczny już niebawem! Czy to wystarczy, aby uratować branżę?

2021-03-31 9:35

Rząd jest zgodny co do utworzenia bonu gastronomicznego - podaje RMF FM. Szczegóły pomocy dla dotkniętej obostrzeniami branży restauracyjnej miałyby zostać podane jeszcze w tym tygodniu.

Bon gastronomiczny miałby zachęcić Polaków do korzystania z oferty restauracji. Te mogą działać tylko oferując dania na wynos. Nowy bon miałby być elementem kolejnej tarczy antykryzysowej.Jak podaje RMF FM, w programie nowej tarczy być może znajdą się dopłaty do czynszów dla firm, które nie mogą działać. Bon gastronomiczny ma być zachętą do korzystania z oferty pogrążonych w kryzysie restauracji.

Tarcza Antykryzysowa. Rząd przeznaczył 100 miliardów złotych na pomoc przedsiębiorcom w ramach Tarczy Antykryzysowej

Jego działanie ma polegać na tym, że szef danej firmy, za np. 100 złotych będzie mógł wykupić swoim pracownikom bon gastronomiczny o wartości 200 złotych - w formie bonusu. Dokładne kwoty są jeszcze ustalane. Teraz restauracje nie mogą przyjmować gości, ale mogą realizować zamówienia na wynos i w dostawie. Bonem gastronomicznym będziemy mogli opłacać takie właśnie zamówienia.

Sonda
Czy bon gastronomiczny wystarczy, aby uratować branżę?

Bon gastronomiczny ma być jednym z elementów nowej tarczy antykryzysowej. W programie nowej tarczy ma się też znaleźć przedłużenie obowiązujących teraz programów ratunkowych oraz - być może - dopłaty do czynszów dla firm, które nie mogą działać.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany