Bon turystyczny: 20 miejsc gdzie można go wykorzystać w jeden dzień bez noclegu

i

Autor: Getty images Bon turystyczny: 20 miejsc gdzie można go wykorzystać w jeden dzień bez noclegu

Wakacje 2022

Bon turystyczny 2022 - do kiedy ważny?

2022-08-11 11:00

Bon turystyczny dostępny jest już od dwóch lat. Bieżący sezon to jednak ostatnia okazja do skorzystania z przysługujących środków. Z bonów można korzystać jeszcze tylko do końca września.

Bon turystyczny: do kiedy jest ważny?

Z bonów można korzystać jeszcze tylko do 30 września Jak przypomina ZUS, jeśli masz prawo do świadczenia wychowawczego, tzw. 500+, lub do dodatku wychowawczego albo złożyłeś wniosek o te świadczenia, a pracujesz poza granicami Polski, otrzymasz świadczenie w formie bonu. Aktywować go można na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce [Ogólny]. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę [Polski Bon Turystyczny], a następnie [Mój bon]. Aktywować można go nawet na kilka dni przed wyjazdem.

- Realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polską Organizację Turystyczną (POT) program ma na celu kryzysowe wsparcie branży turystycznej oraz planów wypoczynkowych polskich rodzin obchodzi właśnie swoje drugie urodziny – powiedziała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. - Cieszy się on dużym powodzeniem szczególnie w okresie wakacji – dodała.

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Daca

Polski bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin, która wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. ZUS przypomniał, że jego ważność została przedłużona do końca września tego roku.

Bon można dzielić, w zależności od potrzeb. Jeżeli w ramach konkretnego wyjazdu nie wyczerpiemy udostępnionej kwoty, można ponowne skorzystać z bonu do wyczerpania limitu. W przypadku, gdy voucher na wycieczkę nie pozwoli na pokrycie całego wydatku, możliwa będzie dopłata w tradycyjny sposób, np. przelewem czy gotówką. Warto pamiętać, że bon nie podlega wymianie na środki pieniężne.

Sonda
Skorzystałeś już z bonu turystycznego?
Najnowsze