Bon turystyczny. Polacy rzucili się na nowe 500 plus! Lawina wniosków i zapytań

2020-07-27 16:45 Łukasz Trybulski
Bon turystyczny 500 plus: Projekt trafił do Sejmu! Kto i kiedy go otrzyma?
Autor: Pixabay

Bon turystyczny 2020. Nowe 500 plus, jak potocznie nazywany jest program Polski Bon Turystyczny, zostało uruchomione w miniony piątek. A już w poniedziałek rano 1,4 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego wypełniło oświadczenie i przystąpiło do programu. Z kolei o bon turystyczny Polacy wypytują urzędników ZUS. Poinformowano, że do godziny 16 w poniedziałek pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odebrali w tej sprawie ponad 6 tys. telefonów.

Bon turystyczny 2020
Polacy z niecierpliwością czekali na uruchomienie bonu turystycznego. Wielu z nich celowo wstrzymywało się z wyjazdem na urlop do momentu potwierdzenia nowego 500 plus. Teraz to już pewne. Od piątku 24 lipca można korzystać z całodobowej infolinii (22 11 22 111), na której udzielane są informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Pytania dotyczące bonu można też przesyłać na adres e-mail bon@zus.pl. - Zainteresowanie świadczeniem jest bardzo duże. Przez pierwsze trzy dni od uruchomienia infolinii zadzwoniło na nią około 6 tys. osób. Chcemy pomóc w dotarciu do szczegółowej informacji - mówi cytowana przez PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. O co pytają Polacy w kontekście bonu turystycznego? Najczęstsze pytania dotyczą m.in. tego, komu przysługuje bon turystyczny, co trzeba zrobić żeby go otrzymać, jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i do kiedy bon jest ważny. Co ważne, bez konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) nie będzie możliwości wnioskowania o nowe 500 plus. Po potwierdzeniu danych w PUE bon zostanie aktywowany.

O tym, jak założyć konto PUE ZUS przeczytasz TUTAJ

- W poniedziałek po godzinie dziesiątej ponad 1,4 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego wypełniło oświadczenie i przystąpiło do programu Polski Bon Turystyczny. Przypominam, że rejestracja do programu będzie ciągła i można do niego dołączyć także w kolejnych miesiącach. Pierwsza lista podmiotów zostanie opublikowana na stronie bonturystyczny.gov.pl 1 sierpnia – informuje PAP prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

ZOBACZ KONIECZNIE: Pracujesz w Niemczech? Zabiorą ci 500 plus!

Bon turystyczny. Wszystko, co musisz wiedzieć
Od 1 sierpnia bony na platformie PUE ZUS będą mogli aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Bon turystyczny będzie przyznawany na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500 plus". Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i "500 plus" im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Marek Kamieński, ekspert ds. turystyki: Bon to realne wakacje dla dzieci. Nie da się go przepić [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze