Piwo Corona znika ze sklepów! Wiecie, z jakiego powodu...

2020-04-03 16:19 oprac. AG
Piwo - zdj. ilustracyjne
Autor: amiera 06 / Pixabay 60-latek z Morąga wypił piwo, a następnie wsiadł za kierownicę auta i odjechał.

Tuż po wybuchu epidemii koronawirusa znacznie wzrosła popularność piwa Corona. Jednak właśnie browar produkujący to piwo poinformował, że wstrzymuje produkcję swojego napoju.

Modelo Group, meksykański browar Corona, ogłosił, że wstrzymuje produkcję i marketing swojego piwa. Oświadczenie w tej sprawie firma opublikowała na stronie internetowej. Meksykańska firma piwna poinformowała, że ​​podejmuje takie kroki w celu dostosowania się do środków przyjętych przez władze Meksyku. Firma wyraziła również swoje całkowite zaangażowanie w walkę z wirusem SARS-Cov2.

Tym branżom grozi kryzys

Tymczasem kłopoty producenta piwa zaczęły się tuż po wybuchu pandemii koronawirusa. Początkowo zainteresowanie trunkiem Corona Extra wzrosło. Napój był też dostępny w Polsce, np. w sieci sklepów Biedronka. I w naszym kraju napój rodem z Meksyku cieszył się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem konsumentów. W internecie szybko pojawiły się też rozmaite memy z tym piwem w roli głównej. Jednak wraz z pogarszaniem się sytuacji epidemicznej na świecie  spadał dobry nastrój i zainteresowanie piwem zaczęło spadać. Nazwa piwa sprawiała, że po prostu zaczął bardzo źle się kojarzyć i raczej konsumenci nie chcieli się już nim raczyć. Od razu było to widoczne na giełdzie. Kurs akcji firmy w ciągu tygodnia spadł o ponad 8 proc.

Promocje w Lidlu na Wielkanoc

Teraz firma wstrzymała produkcję swojego napoju. Nie wiadomo jeszcze, czy po uspokojeniu sytuacji, wyciszeniu epidemii, wróci do produkcji piwa Corona. 

Żołnierze szyją maseczki ochronne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze