Barbara Kurdej-Szatan

i

Autor: AKPA Domy gwiazd. Tak mieszka Barbara Kurdej-Szatan. Te wnętrza Cię zaskoczą

Burza zniszczyła dom Barbary Kurdej- Szatan. Czy gwiazda M jak miłość cokolwiek odzyska?

2021-06-25 9:17

Losowe wypadki i potęga natury nie oszczędzają nawet największych gwiazd. Przekonała się o tym Barbara Kurdej-Szatan, która powodu gwałtownej burzy straciła część dobytku. Żywioł zaatakował podwarszawski dom gwiazdy "M jak miłość". Jak relacjonowała, przerażona z 9-miesięcznym dzieckiem na rękach nie mogła nic zrobić. Co teraz czeka aktorkę? Czy za straty może liczyć na odszkodowanie?

Barbara Kurdej-Szatan, czyli Joasia z "M jak miłość" przeżyła tragedię. Na jej oczach burza zniszczyła jej dom. - Aktorka trzymając na rękach 9-miesięcznego synka Henia nie mogła nic zrobić, żeby ratować eleganckie meble i dodatki na tarasie swojego domu - opisywał "Super Express". Teraz aktorka musi zająć się usuwaniem skutków nawałnicy i nie jest w tym odosobniona. Gwałtowne burze sieją spustoszenie w całej Polsce. Pioruny na niebie, obwite deszcze, zalane ulice oraz pozrywane kable to normalny widok. Co jeśli burza wyrządzi na naszej posesji spustoszenie podobne lub większe do tego co przeżyła Kurdej-Szatan? Sprawdźmy czy w takiej sytuacji można liczyć na odszkodowanie.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Uwaga na wichury! Kiedy masz szansę na odszkodowanie? Czy musisz mieć AC?

Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że wszystko zależy od ubezpieczenia jakie posiadamy. Jak pokazują głośne w mediach historie, sama destrukcja nie zawsze daje nam przywilej skorzystania z odszkodowania, z myślą o którym płaciliśmy składki. Kupując ubezpieczenie, warto też zadać sobie pytanie, jakie ryzyka powinno ono uwzględniać. Trzeba pamiętać, że polisy majątkowe dzielą się na dwie główne kategorie – od ryzyk nazwanych i tzw. all risks. Pierwsze z nich zapewniają ochronę tylko w ramach ściśle określonego i zdefiniowanego katalogu zjawisk. Może zatem się okazać, że któreś z nich nie spełni kryteriów określonych przez ubezpieczyciela.

GALERIA PONIŻEJ - Koniec M jak Miłość, Barw szczęścia, Na dobre i na złe

Otwarte okna, niezabezpieczone balkony czy usterki, które powinny być naprawione - to tylko część aspektów, które w opinii ubezpieczycieli przekreślają możliwość otrzymania odszkodowania w przypadku przejścia nawałnicy. Aby otrzymać należne świadczenia ubezpieczony musi dokładnie przeczytać umowę i spełnić szereg wymagań.

Zresztą zamknięte okna czasami też nie wystarczą, żeby odzyskać pieniądze. Ubezpieczyciel może np. stwierdzić, że okna miały stare uszczelki. Kolejny kruczek prawny to rzeczy pozostawione na balkonach i tarasach - to ubezpieczony musi je schować w domu, inaczej nie otrzyma pieniędzy za ich zniszczenie lub zniszczenia, które zostały przez nie spowodowane. Jak widzieliśmy na nagraniach, które Kurdej-Szatan udostępniła w social-mediach, destrukcja rozegrała się właśnie wśród rzeczy pozostawionych na tarasie. 

Podobnie sprawa wygląda z autami przygniecionymi drzewami. Wiele umów zawiera klauzulę, że ubezpieczony nie może parkować samochodu pod drzewem. Istotne jest także przygotowanie materiału dowodowego. Zanim zajmiecie się remontami, za które będziecie chcieli odzyskać koszty od ubezpieczyciela powinniście zrobić zdjęcia szkód, a potem gromadzić wszystkie imienne rachunki i faktury potwierdzające wydatki związane z zabezpieczeniem lub naprawą przedmiotu ubezpieczenia. Rozpoczęcie naprawy bez udokumentowania skali uszkodzeń uniemożliwi ocenę szkody, a tym samym utrudni wypłatę odszkodowania.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy jesteś ubezpieczony na życie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany