CBA weszło do mieszkań Mariana Banasia! Zatajał stan majątku?

2020-02-19 10:09 mos
Banaś
Autor: gov.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli dziś rano do mieszkań Mariana Banasia, szefa NIK. Jak podaje Onet, CBA przeszukuje nieruchomości prezesa w Warszawie i w Krakowie, a także mieszkanie jego córki. Działania mają związek ze śledztwem dot. oświadczeń majątkowych szefa NIK.

CBA u Mariana Banasia
Z informacji Onetu wynika, że 19 lutego w godzinach porannych do dwóch mieszkań Mariana Banasia - w Krakowie oraz Warszawie, a także do warszawskiego mieszkania córki szefa Najwyższej Izby Kontroli weszli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Agenci prawdopodobnie zabezpieczają dokumenty związane z kupnem i zbyciem nieruchomości.

ZOBACZ TEŻ: Tajemniczy majątek Mariana Banasia. Co ukrywa były minister finansów?

O co chodzi? W grudniu informowano, że CBA prześwietliło majątek prezesa NIK. Z doniesień medialnych wynikało, że w dokumentach znaleziono sporo luk. Banaś miał zaniżać w oświadczeniach majątkowych dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie, mowa była także o powiązaniach ze stręczycielami wynajmującymi w kamienicy pokoje na godziny.

SPRAWDŹ TEŻ: Zmiany w programie „Dobry Start”. Co z wypłatami 300 plus?

Z kolei na początku grudnia Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych szefa NIK. Podstawą wszczęcia śledztwa są trzy zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które wpłynęły do białostockiej prokuratury: od grupy posłów opozycji, m.in. posła Jana Grabca (KO), Generalnego Inspektora Informacji Finansowej i z CBA, które przeprowadziło kontrolę oświadczeń majątkowych Banasia.

Źródło: onet.pl

Najnowsze