PODKARPACKIE: Napadł na stację paliw, w ręku miał... paralizator! 32-latek w rękach policji

i

Autor: pixabay

Ceny benzyny 2021. Fatalne informacje dla kierowców. Znowu będzie drożej na wakacje!

2021-06-12 11:00

Ceny benzyny to temat, który zawsze powoduje szybsze bicie serca u kierowców. Wygląda na to, że znów czeka nas podwyżka cen paliwa. Jak zastrzegają analitycy, nie jest to jednak przesądzone. Ile będzie kosztować benzyna?

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych mogą wzrosnąć, ale nie jest to przesądzone - oceniają analitycy. Wskazują przy tym na rosnące ceny paliw w hurcie.

W ocenie Biura Maklerskiego Reflex, jeśli ceny w hurcie będą dalej rosły, to w przyszłym tygodniu możemy się spodziewać większych podwyżek. Jak przypomina BM Reflex, hurtowe ceny spot w krajowych rafineriach osiągnęły poziom najwyższy w tym roku. Jeśli chodzi o ceny benzyny, to są one jednocześnie najwyższe od dwóch lat, a oleju napędowego od stycznia 2020 r. - wskazuje biuro.

 Jednak w ocenie portalu e-petrol.pl nie powinniśmy zatem na razie obawiać się gwałtownego wzrostu kosztów tankowania.

 Według e-petrol.pl, w przyszłym tygodniu średnie ceny benzyny 95 zawrą się w przedziale 5,25-5,36 zł za litr, a w przypadku oleju napędowego - między 5,17 a 5,28 zł za litr. Dla autogazu portal spodziewa się cen w przedziale 2,34-2,39 zł za litr.

Tymczasem, ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają i są poniżej 70 USD za baryłkę w reakcji na silny wzrost amerykańskich zapasów benzyny - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 68,44 USD, niżej o 0,74 proc.

 Ropa Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 71,65 USD za baryłkę, niżej o 0,79 proc.

 Departament Energii (DoE) podał w swoim najnowszym raporcie, że zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 5,24 mln baryłek, czyli o 1,1 proc. do 474 mln baryłek.

 Jednak zapasy benzyny wzrosły w tym czasie aż o 7,05 mln baryłek, czyli o 3 proc. do 241 mln baryłek. To najmocniejszy wzrost tych zapasów od IV 2020 r.

Rozlewał po stacji benzynowej paliwo z dystrybutorów. Było o krok od tragedii. Przyjazd policji nie pomógł.
Sonda
Czy ceny paliw są za wysokie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze