Gdzie najlepsze paliwo na Podkarpaciu? UOKIK stworzył specjalną mapę

i

Autor: Pixabay

Ceny benzyny nie przestają rosnąć! Sprawdź jakie ceny na stacjach paliw

2021-04-10 6:00

W nadchodzącym tygodniu ceny benzyny na stacjach paliw pójdą w górę, a autogazu nieco w dół – podali analitycy portalu e-petrol. BM Reflex dodał, że od początku kwietnia hurtowe ceny benzyn i olejów spadły 50-70 zł za m sześc.

Tańsza ropa, której notowania wyraźnie oddaliły się od tegorocznych szczytów z pierwszej połowy marca, i obserwowane od początku kwietnia dynamiczne umocnienie złotego w relacji do dolara, nie przekładają się jeszcze na spadek kosztów tankowania – odnotowuje e-petrol. Portal szacuje, że jest jednak spora szansa, że w drugiej połowie miesiąca w końcu zobaczymy pierwsze w tym roku obniżki na stacjach.

Na najbliższy tydzień e-petrol prognozuje „stabilizację cen na wysokich poziomach”. Jak podaje, w nadchodzącym tygodniu za litr 95-oktanowej benzyny zapłacimy 5,20-5,31 zł, za diesla 5,13-5,24 zł/l, natomiast autogaz będzie nieco tańszy i kosztować ma od 2,52-2,58 zł/l.

Kradzionym autem ukradł paliwo. Zatankował nie tym co trzeba

Jak zauważyli analitycy BM Reflex, od początku tego miesiąca hurtowe ceny benzyn i olejów spadły 50-70 zł za m sześc. „Spadki cen w hurcie mogą wyhamować w pierwszej połowie przyszłego tygodnia, ale utrzymanie ich na niższym poziomie w kolejnych dniach powinno pozytywnie wpłynąć na poziom cen paliw na stacjach i przynieść niewielkie korekty w dół” – czytamy.

BM Reflex wskazuje ponadto, że pierwszy tydzień kwietnia na rynku ropy naftowej kończy się ok. dwudolarowym spadkiem. W piątek rano ropa Brent w Londynie kosztowała ok. 63 dol. za baryłkę, co oznacza spadek o 2 dol. względem poprzedniego tygodnia.

Śluby i wesela już w maju. Może być zielone światło rządu

BM Refleks dodaje, że w krótkim okresie rosnące wskaźniki zachorowań koronawirusem i utrzymujące się lockdowny będą wyraźną barierą dla wzrostów cen ropy naftowej.

Jak wskazuje z kolei e-petrol, dla rynku istotne było z pewnością także doniesienie z USA, że rezerwy benzyny zamiast rosnąć minimalnie o 0,1 mln baryłek – jak prognozowali tamtejsi analitycy – wzrosły o ponad 4 mln baryłek, co obudziło obawy o stan paliwowego popytu w USA w okresie letniego sezonu najwyższego zużycia.

Najnowsze