zakupy, sklep

i

Autor: Shutterstock

Ceny idą w dół. Mniej zapłacimy za mleko, jaja i olej

2018-04-04 17:28

Inflacja w Polsce wyraźnie wyhamowała. Najpierw spadły ceny paliwa, a teraz możemy spodziewać się spadków cen żywności – głównie mleka, jaj i oleju.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny inflacja wyhamowuje. Według wstępnych szacunków  inflacja w marcu wyniosła jedynie 1,3 proc. To kolejny zaskakująco niski odczyt, po tym jak w lutym spadła z 1,9 do 1,4 proc.

Przeczytaj: Ogromne podwyżki cen żywności i kosztów mieszkania

Analitycy spodziewali się jej wzrostu do 1,6 proc. A wszystko wskazuje na to, że kolejne miesiące pod względem inflacji zapowiadają się podobnie. W przeciwieństwie do minionych miesięcy, kiedy to ceny żywności w oczach rosły, teraz nadchodzi czas na spadek cen podstawowych produktów spożywczych. Jak podaje „Rzeczpospolita”, najbardziej stanieje mleko, jaja, rzepak i cukier. Spadki cen żywności podyktowane są przede wszystkim sytuacją miedzynarodową na rynkach.

Zobacz: Coraz więcej Polaków kupuje żywność przez internet

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze