Sklepy otwarte w święto Trzech Króli. Gdzie zrobić zakupy 6 stycznia w Poznaniu? [LISTA SKLEPÓW]

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Sklepy otwarte w święto Trzech Króli. Gdzie zrobić zakupy 6 stycznia w Poznaniu? [LISTA SKLEPÓW]

Ceny w 2021 roku będą rosły? Inflacja w styczniu mocno w górę. Szokujące dane

2021-02-15 11:12

Nowe szokujące dane GUS! Po jednorazowym spadku w grudniu inflacja CPI w styczniu mocno wzrosła. Co więcej, przekroczyła nawet cel Narodowego Banku Polskiego. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu 2021 r. wzrosły rdr o 2,7 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 1,2 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

Wszystko wskazuje na to, że ceny usług i towarów w 2021 roku będą rosły. Według wstępnych danych w styczniu 2021 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 2,7% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 1,2%. Z konsensusu PAP Biznes wynika, że rynek oczekiwał inflacji rok do roku na poziomie 2,4 proc., a miesiąc do miesiąca 0,9 proc. To oznacza, że tempo wzrostu cen przebiło prognozy ekonomistów i było wyższe niż w grudniu. Dane GUS-u są wstępne, nie podano na razie cen dla poszczególnych kategorii. 

ZOBACZ: Ważne zmiany dla frankowiczów. Rzecznik finansowy radzi, co zrobić z kredytem. Sprawdź

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze