Emerytury 2023

Chaos z emeryturami seniorów w 2023! Co miesiąc dostaną inną kwotę! Dlaczego?

2023-01-02 16:45

W 2023 roku emerytów czeka wiele zmian dotyczących ich świadczeń! Od marca zacznie się prawdziwa "karuzela", bo niemal co miesiąc będzie zmieniać się wysokość świadczenia. Wynika to z licznych dodatków, jakie rząd zaplanował dla seniorów, które jednak nie wszyscy dostaną.

Chaos w emeryturach w 2023 roku! Jak sprawdzić wysokość emerytury?

Od nowego roku będzie sporo zamieszania w emeryturach, bo niemal co miesiąc ich świadczenia mogą przychodzić w innych kwotach. To oczywiście utrudnia planowanie budżetu w dłuższej perspektywie, co jest uciążliwe dla seniorów, którzy często muszą najbardziej liczyć każdą złotówkę na dopięcie swoich finansów.

Papierkiem lakmusowym w teorii powinny być pierwsze dwa miesiące, w których emeryturach przyjdzie taka sama jak do tej pory. Później jednak nadejdzie zapowiadana waloryzacja, która będzie w 2023 roku rekordowa. Kwotę z waloryzacji powinni zapamiętać emeryci, bo to ona będzie ich "podstawą" w przyszłym roku. Później jednak przyjdą, trzynastki, zwroty podatku, czy czternastkiKiedy emeryci mogą spodziewać się dodatkowych emerytur? Sprawdź w naszej galerii.

Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak
Sonda
Czy emerytura/renta starcza Ci na życie?

Polscy emeryci realnie ZBIEDNIEJĄ?

Ekonomista wyjaśnia, dlaczego spadnie ich realny dochód. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze