Koronawirus: Które sklepy z butami i ubraniami w Rzeszowie i okolicy są już otwarte?

i

Autor: Pixabay

Co to jest Vinted.pl? Jak sprzedawać ubrania w internecie?

2020-10-07 12:43

Vinted to platforma internetowa, która istnieje już od kilku lat, ale od niedawna jest przebojem internetu. To taki "internetowy secondhand", który pozwala użytkownikom sprzedawać m.in. używane ubrania i zarabiać na wyprzedażach nadmiaru ciuchów z domowej szafy. Jak się zarejestrować na Vinted.pl i jak sprzedawać ubrania w internecie? Wyjaśniamy krok po kroku.

Modne ubrania, niecodzienny styl, ciuchy dla dzieci i wiele innych. To oferta, którą znajdziemy na łamach coraz popularniejszego serwisu Vinted.pl. Nie jest to jednak sklepy, tylko platforma umożliwiająca zwykłym użytkownikom sprzedaż ubrań, które zalegają w naszych szafach.

Mówiąc inaczej, Vinted to założony na Litwie serwis, który pozwala użytkownikom sprzedawać, kupować i zamieniać się używanymi przedmiotami i akcesoriami odzieżowymi. W 2008 roku Milda Mitkute i Justas Janauskas rozpoczęli działalność w Wilnietestując pierwszą wersję strony. Wkrótce potem wkroczyli na niemiecki rynek, a od 2010 roku zaczęli podbijać Stany Zjednoczone.

- W 2008 roku Milda chciała zmienić mieszkanie, ale zbyt wiele ubrań utrudniało przeprowadzkę. Justas zaoferował pomoc i zbudował stronę, dzięki której mogła rozdać swoje ubrania znajomym. Niedługo później pomysłem zainteresowały się media. Duet przyjaciół trafił w dziesiątkę - tak powstał Vinted - opisuje firma.

ZOBACZ TEŻPolacy wolą używane ubrania od nowych. Zaskakujące wyniki badań

Człowiek w kosmicznym ubraniu, w środku nocy, zatańczył makarenę w lesie

Jak korzystać z Vinted?

Sprzedaż:

  1. Pobierz darmową aplikację Vinted. Zrób zdjęcia rzeczy na sprzedaż, opisz ją i ustal cenę. Kliknij „Dodaj” i gotowe!
  2. Sprzedane! Spakuj przedmiot, wydrukuj opłaconą wcześniej etykietę wysyłkową i zanieś przesyłkę do punktu nadania w ciągu 5 dni.
  3. Zero opłat od sprzedaży – zatrzymujesz wszystko, co zarobisz. Pieniądze dostajesz, gdy kupujący potwierdzi, że wszystko jest OK.

Zakupy:

  1. Pobierz darmową aplikację Vinted. Przeglądaj miliony niepowtarzalnych przedmiotów i tysiące marek. Wybieraj swoje perełki.
  2. Wypytaj sprzedającego o przedmiot i kup go jednym kliknięciem. Zapłać bezpiecznie przez DotPay, z Portfela Vinted lub kartą.
  3. Przy opłaceniu zakupu otrzymasz szacowaną datę dotarcia przesyłki. Za kilka dni kupiony przedmiot trafi do twojej szafy!

Vinted: Bezpieczeństwo i zwroty

Klienci kupujący na Vinted mogą wykupić ochronę kupujących, która dodatkowo zabezpiecza na każdym etapie transakcji. Koszt usługi wynosi 5% ceny przedmiotu plus 2,90 zł.

- Zakupy na Vinted są chronione. Otrzymasz zwrot środków, gdy przedmiot nie zostanie wysłany, dotrze uszkodzony lub znacznie różni się od opisu. Wystarczy, że dasz nam znać w ciągu 2 dni od dotarcia przesyłki. Przy braku dodatkowych ustaleń koszty zwrotu pokrywa kupujący - informuje firma.

Najnowsze