Coca-Cola w domu

i

Autor: GettyImages Coca-Cola przyda się w domu nie tylko jako napój

Coca-Cola zmienia skład. Jak będzie smakowała nowa cola

2021-07-15 15:41

Jeżeli uważaliście, że niezmienność smaku coli to pewnik, taki jak śmierć i podatki - myliliście się. Coca Cola Company podjęła decyzję o zmianie smaku jednego z flagowych produktów dietetycznej Coca Cola Zero, która nie zawiera cukru. Producent napojów ma pomysł jak zbliżyć smak bezcukrowego napoju do oryginalnej coli. Wszystko dzięki zmianie receptury. Poza tym zmieni się także wygląd opakowań Coca Coli Zero.

Receptura Coca Coli to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic świata. Koncern chce zachować wyjątkowość smaku napoju. Dlatego każda zmiana budzi sensację. Do tej pory anegdotą jest fiasko agresywnie reklamowanego napoju New Coke, który zastąpił Coca Colę w latach 80. Tradycyjna cola zniknęła z rynku, a zastąpił ją młodszy brat, który miał być rewolucją, a w praktyce... nikomu nie przypadł do gustu. Nie pomogła nawet zmiana nazwy na Coca Cola II i producent ostatecznie musiał skapitulować i przywrócić do sprzedaży tradycyjną colę.

- Wprowadzenie marki New Coke równoczesne z wycofaniem dotychczasowego produktu było wielką porażką marketingową. 10 lipca 1985 roku przywrócona została oryginalna Coca-Cola (początkowo pod nazwą Coca-Cola Classic), a z większości rynków szybko wycofano nowy produkt - opisuje Wikipedia.

Zapowiedziane w tym roku zmiany na szczęście nie dotyczą zwykłej coli, tylko jej dietetycznego kuzyna - Coca Cola Zero.

Coca Cola Zero na rynku jest od 2005 roku. Chociaż w założeniu stanowi bezcukrowy odpowiednik coli, to w rzeczywistości znacznie różni się smakiem. Koncern przekonuje, że ma pomysł jak zniwelować te różnice i sprawić, że Zero będzie smakować tak jak napój z cukrem. Aby jeszcze bardziej podkreślić zmniejszenie różnic, Coca Cola Zero straci dotychczasowe czarne opakowanie i trafi do jednolitych, czerwonych puszek i butelek - tak jak zwykła Coca Cola. Amerykanie i Kanadyjczycy spróbują nowej receptury jeszcze w lipcu. Z czasem nowa wersja trafi na wszystkie rynki,

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze