coca cola

i

Autor: Bru-nO/pixabay.com

Coca-cola jaką znamy znika z Polski? Będzie zupełnie inny napój?

2021-07-07 7:06

W tym roku Coca-cola w Polsce nie ma łatwego życia. Podatek cukrowy, który wprowadził rząd, sprawił że napój znacząco podrożał. Problem cukru w Coca-coli i innych napojach producenta sprawia, że markę czeka sporo zmian. Producent oficjalnie potwierdził, że dojdzie do rewolucji. Czy tradycyjna Coca-cola zupełnie zmieni swój smak?

Słodki, karmelowy smak Coca-coli to w głównej mierze zasługa dużej ilości cukru w tym ciemnym, gazowanym napoju. Tym samym jednak przez podatek cukrowy w Polsce butelka popularnej coli po prostu podrożała. Teraz producent tego i wielu innych napojów zdecydował się na radykalne zmiany. Czy coca-cola jaką znamy zniknie ze sklepów, a zostanie zastąpiona nową o innym smaku? Oficjalnie nie chodzi jednak o podatek, a nasze zdrowie. Coca-cola zmniejszy ilość cukru w swoich napojach i to aż o 10 proc. To sprawi, że różne napoje należące do marki Coca-cola będą miały o 600 mln łyżeczek cukru mniej. Jak przypomina portal money.pl, Coca-cola walczy z cukrowym szaleństwem już dziś, oznaczając swoje napoje.

ZOBACZ: Obłędna promocja w Pepco. Cudowna bielizna już za 5 zł!

- Znakowanie to informuje z przodu opakowania, czy dany produkt ma wysoką (czerwony), średnią (pomarańczowy), czy niską (zielony) zawartość cukrów, tłuszczu, nasyconych kwasów tłuszczowych i soli w odniesieniu do przeciętnego zapotrzebowania dorosłego człowieka na te składniki - wyjaśnia koncern. Co ciekawe Coca-cola już wcześniej zmieniła skład swoich napojów, zanim polski rząd wprowadził podatek cukrowy. Od 2016 roku średnio Fanta ma o 25 proc. mniej cukru, a inny napój gazowany, Sprite, aż o 33 proc.

Wielkie zmiany w Coca-coli w Polsce mają być widoczne do końca 2025 roku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Polacy płacą za paliwo niemal najmniej w całej Unii Europejskiej! [INFOGRAFIKA]

Sonda
Czy uważasz, że L4 powinno być w pełni płatne dla wszystkich, nie tylko dla wybranych grup?
Luksusowy grób Piotra Woźniaka-Staraka. Mogiła zmieniła się w imponujące mauzoleum
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze