Lockdown

i

Autor: Getty Images Polacy nie chcą zakładać własnego biznesu

Coraz więcej zakażeń koronawirusem! Czy grozi nam kolejny lockdown?

2021-10-19 10:20

Minionej doby odnotowano 3931 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, a zmarły 64 osoby - poinformowali przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Tydzień do tygodnia to wzrost o ponad 80 proc. To także największy dobowy bilans od 12 maja. Nasuwa się pytanie - czy grozi nam kolejny lockdown? Takie rozwiązanie wprowadzi od 21 października w całym kraju rząd Łotwy. Zamknięte będą szkoły, sklepy oraz restauracje. Premier Arturs Kriszjanis Karinsz zapowiedział także godzinę policyjną.

Jak stwierdził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pod względem liczby zakażeń utrzymuje się w Polsce "mocny trend wzrastający". - Niestety, nie mam dobrych informacji. Jest prawie 4 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, dokładnie 3931 nowych osób zostało zakażonych - poinformował wiceminister na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Jak dodał, jeżeli porównamy te liczby do ubiegłego roku, to daje nam to wzrost o prawie 85 proc. - Ten trend wzrastający utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie - podkreślił wiceszef MZ. Jak dodał, 64 osoby z COVID-19 zmarły. - Te liczby powinny przemówić do naszej wyobraźni - ocenił.

Express Biedrzyckiej - Adam Bielan: Nie wińmy rządu za lockdown

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 128 780 osób. Resort podał też, że wyzdrowiało dotąd 2 678 296 zakażonych. Rok temu, 19 października, odnotowano 7 482 zakażenia. Zmarły wówczas 43 osoby. W szpitalach było 8375 osób, w tym 672 pod respiratorami.

Z informacji, do których dotarł rmf24.pl wynika, że rząd nie zamierza na razie wprowadzać obostrzeń w miejscach, gdzie jest najwięcej zakażeń.

Sonda
Czy szczepienia na Covid-19 powinny być obowiązkowe?

Lockdown zostanie wprowadzony na Łotwie. Jak poinformował premier kraju Arturs Kriszjanis Karinsz system ochrony zdrowia na Łotwie jest zagrożony.

Lockdown na Łotwie potrwa przez blisko miesiąc. Od 21 października do 15 listopada zamknięte będą sklepy, szkoły oraz restauracje. W tym czasie nie będą odbywać się także imprezy masowe. Otwarte będą wyłącznie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby. Natomiast od godziny 20:00 do 5:00 rano w cały kraju została wprowadzona godzina policyjna.

Premier Łotwy podkreślił, że po lockdownie przewidywane jest złagodzenie obostrzeń jedynie dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19.

Koniec z wypłatą emerytur co miesiąc?! Seniorzy dostaną pieniądze tylko raz?

Najnowsze