Czołg Leopard 2PL

i

Autor: Polska Grupa Zbrojeniowa/materiały prasowe Czołg Leopard 2PL

Wojna na Ukrainie

Czołgi Leopard dla Ukrainy. Ważna deklaracja prezydenta Dudy

2023-01-11 17:36

Polska podjęła decyzję o przekazaniu Ukrainie kompanii czołgów Leopard, w ramach budowania międzynarodowej koalicji w tej sprawie – oświadczył w środę we Lwowie prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej po rozmowach z prezydentami Ukrainy i Litwy. Prezydenci spotkali się we Lwowie w ramach współpracy Trójkąta Lubelskiego.

Polska przekaże Ukrainie kompanię czołgów Leopard

Przywódcy Polski, Ukrainy i Litwy spotkali się we Lwowie na szczycie prezydentów Trójkąta Lubelskiego. Po rozmowach Duda, Zełenski i Nauseda podpisali wspólną deklarację. Podczas konferencji prasowej po spotkaniu 

prezydent Duda  poinformował o przekazaniu Ukrainie czołgów Leopard - "Zostanie przekazana kompania czołgów Leopard w ramach budowania koalicji, ponieważ, jak państwo wiecie, musi zostać spełniony także cały szereg wymogów formalnych, zgód i tak dalej, które są w tym celu potrzebne, ale przede wszystkim chcemy, żeby była to koalicja międzynarodowa" - powiedział prezydent Duda.

-"I my w ramach tej koalicji międzynarodowej podjęliśmy decyzję o włożeniu pierwszego pakietu czołgowego, kompanii czołgów Leopard, która, mam nadzieję, w szeregu z innymi kompaniami czołgów Leopard oraz innych (czołgów), które zostaną przez inne państwa złożone, popłynie w niedługim czasie na Ukrainę i będzie mogła wzmocnić obronę Ukrainy. Taka decyzja w Polsce już jest" – dodał polski prezydent. Zgodnie ze standardami NATO kompania czołgów liczy 14 pojazdów.

Prezydent Zełenski powiedział, że Ukraina oczekuje "wspólnej decyzji" państw, które rozważają przekazanie czołgów. Jak podkreślił, jeden kraj nie może zapewnić takiej liczby czołgów, jaka zagwarantowałyby Ukrainie zwycięstwo.

Sonda
Czy Twoim zdaniem Mariusz Błaszczak sprawdza się jako minister obrony narodowej?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze