Cztery godziny pracy w Wielki Piątek. Nowy projekt PSL [SONDA]

2016-03-25 11:35

Skrócenie maksymalnego czasu pracy w Wielki Piątek i Wigilię do czterech godzin, to nowy projekt zmian w ustawie o dniach wolnych od pracy, jaki złożyło Polskie Stronnictwo Ludowe. Według prezesa PSL Władysława Kosiniaka Kamysza, projekt PSL zakłada, że wynagrodzenie za tak przepracowane dni byłoby pełne.

- Jesteśmy jednym z najbardziej zapracowanych narodów. Pracujemy średnio około 42 godziny tygodniowo. Średnia europejska to jest 36-37 godzin - mówił Władysław Kosiniak Kamysz w czwartek w Sejmie podczas konferencji prasowej. Według prezesa PSL w 15 krajach UE Wielki Piątek jest wręcz dniem wolnym od pracy. Krótszy dzień pracy w Wielki Piątek i Wigilię (bo to także zakłada projekt PSL), dałby szanse na połączenie życia zawodowego z życiem rodzinnym.

Zobacz także: Wielkanocne promocje na urządzeniach mobilnych

Projekt PSL proponuje skrócenie maksymalnego czasu pracy w Wielki Piątek i Wigilię do czterech godzin, ale Polacy mieliby otrzymać za ten dzień pełne wynagrodzenie. Według obliczeń ludowców, dla gospodarki koszt takiego rozwiązania to 300 mln zł.

źródło: tvn24bis.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze