Czy Polska dostanie grube miliardy z UE? Ważą się losy

2021-05-04 11:34
Premie za otwarcie konta osobistego. Kilkaset złotych na dobry początek
Autor: Pixabay Premie za otwarcie konta osobistego. Kilkaset złotych na dobry początek

Parlament czeka najważniejsze głosowanie od lat. PiS jest spokojny o większość w sprawie funduszy z UE - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita" i że, w poniedziałek 3 maja przedstawiciele rządu poinformowali, że Krajowy Plan Odbudowy został wysłany do Komisji Europejskiej.

"Ten komunikat ma wyjść przede wszystkim naprzeciwko politykom Lewicy, którzy od wysłania do Brukseli ostatecznej wersji Krajowego Planu Odbudowy uzależniali swoje poparcie dla decyzji o poszerzeniu zasobów własnych Unii" - podaje gazeta i dodaje, że taki warunek postawili liderzy Lewicy w trakcie majowego weekendu. Jak wynika z nieoficjalnych informacji "Rz" wszystko wskazuje na to, że politycy lewicy będą "za" w głosowaniu, które ma się odbyć we wtorek.

Ostatnie kilkadziesiąt godzin mają być czasem zakulisowych manewrów i analiz sytuacji w kręgach sejmowych sił politycznych – przede wszystkim opozycyjnych. PiS o większość był i jest spokojny, mimo sprzeciwu Solidarnej Polski.

Super Raport 28.04 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Krzysztof Bosak - Konfederacja), Sedno Sprawy: Paweł Soloch

Gazeta dodała, że Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o odroczenie o 14 dni, by dać czas samorządowcom na wypracowanie poprawek. Klub Koalicji zbierze się jeszcze przed głosowaniem, by wypracować swoje stanowisko. Jak słyszymy, wszystkie opcje w KO są na stole. Jak podano, przed podjęciem decyzji stoi też klub PSL-Koalicji Polskiej, który wspólnie z KO bronił najtwardszego stanowiska w sprawie unijnych funduszy. "Być może KO i PSL wstrzymają się od głosu" - ocenia gazeta.

Nowe, surowsze kary za wykroczenia skarbowe. Co grozi za złożenie PIT po terminie?

Swoje poparcie wcześniej zadeklarował ruch Szymona Hołowni, „za” rozważa Paweł Kukiz i jego ludzie. Strona społeczna ocenia, że nowa wersja KPO jest lepsza niż pierwotny projekt, ale prosi o dalsze poprawki - czytamy. Jak pisze "Rz", samorządy są m.in. zawiedzione tym, że zbyt duża pula pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy ma trafić do nich w formie pożyczek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze