Czy w Wigilię będzie niedziela handlowa? Czy 24 grudnia sklepy są otwarte?

i

Autor: Marek BAZAK/East News Czy w Wigilię będzie niedziela handlowa? Czy 24 grudnia sklepy są otwarte?

Niedziele handlowa

W jakich godzinach są czynne sklepy w niedzielę [10.12.2023]?

2023-12-10 10:01

Niedziele handlowe w grudniu 2023. wywołały spore zamieszanie u rządzących. Jednak jest porozumienie w tej sprawie. Czy w tę niedzielę [10 grudnia 2023] sklepy będą otwarte? Czy czynne będą takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Carrefour i wszystkie sklepy oraz punkty usługowe w galeriach handlowych? Czy to ta niedziela w roku, w którą to obowiązuje ustawowy zakaz handlu? Zobacz, gdzie zrobisz zakupy w najbliższą niedzielę: Żabce, Biedronce czy hipermarketach?

Niedziele handlowe w grudniu 2023

Niedziele handlowe w grudniu 2023 już nie są tajemnicą. Przypomnijmy, że jeszcze na koniec listopada nie było jasne, które niedziele w grudniu będą niedzielami handlowymi i w jakich godzinach będą czynne sklepy. W Polsce wiele osób tygodniowe zakupy najchętniej robi w weekendy. W okresie przedświątecznym weekend to jedyny czas, kiedy to można ruszyć z rodziną na gwiazdkowe zakupy. W grudniu jest wiele promocji w takich sklepach jak Lidl, Biedronka czy Kaufland. Polacy wiedzą już, że tylko w wybrane niedziele mogą robić zakupy w supermarketach i galeriach handlowych. Czy w tę niedzielę [10.12.2023] zrobimy zakupy w takich sklepach jak Lidl, Biedronka, Kaufland, Dino, Netto, Carrefour? Czy w tę niedzielę czynne są galerie handlowe i wszystkie zlokalizowane w nich sklepy, kina, kręgielnie? W grudniu przed nami jeszcze dwie niedziele handlowe. I jedna z nich przypada właśnie na 10 grudnia. Zatem w tę niedziele sklepy będą czynne tak jak w każda niedzielę handlową.

Przypomnijmy, że 30 listopada 2023 roku Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy, dzięki któremu niedziele 10 i 17 grudnia będą niedzielami handlowymi. Niedziela 24 grudnia będzie niehandlowa. Senat przyjął bez poprawek nowelę dotyczącą handlu w niedziele. Co się zmienia? Jeżeli niedziela poprzedzająca pierwszy dzień Bożego Narodzenia przypada na dzień 24 grudnia, to zakaz handlu w sklepach (marketach, super i i hipermarketach) nie obowiązuje w dwie kolejne niedziele poprzedzające niedzielę przypadającą na 24 grudnia. Zmiany wchodzą do kalendarza niedziel handlowych na dobre. Teraz nie będzie już żadnych wątpliwości w sytuacji, kiedy to wigilia Bożego Narodzenia przypadnie w niedzielę tak jak to ma miejsce w 2023 roku.

QUIZ PRL. „Choinko, choinko zielona”, czyli szkolne zabawy choinkowe w PRL. Łza się kręci w oku

Pytanie 1 z 10
Salę gimnastyczną lub klasę lekcyjną po szkolnej zabawie:
Zabawy świąteczne w PRL
Pieniądze to nie wszystko - Marek Zuber
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze