Czynsze w górę! Efekt koronawirusa

2020-03-26 12:40 MaAl
Mieszkanie Plus: Czynsze jednak nie będą tanie?
Autor: Pixabay/mastersenaiper Mieszkanie Plus: Czynsze jednak nie będą tanie?

Ledwo co odczuliśmy podwyżkę cen śmieci, a wkrótce możemy zapłacić dużo więcej za mieszkania. Wszystko przez kryzys, który może spowodować epidemia koronawirusa. Przed podwyżkami ostrzegają zarządcy budynków i spółdzielnie.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce zmusza zarządców budynków do ponoszenia wydatków na dezynfekcję budynków mieszkaniowych. To koszty liczone w tysiącach złotych. Nikt takiej sytuacji nie mógł przewidzieć i tych pieniędzy nie uwzględniono w budżecie żadnej spółdzielni ani wspólnoty mieszkaniowej. Takich kosztów nie uwzględnia też tarcza antykryzysowa. Efekt? Przedstawiciele branży twierdzą, że może to doprowadzić do wzrostu czynszów mieszkaniowych.

ZOBACZ TEŻ: Banki mają oszczędzać na bardzo złe czasy i nie dzielić się zyskami

- Dlatego oczekujemy wsparcia finansowego ze strony państwa – mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jerzy Jankowski, prezes zarządu Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP. Na nagły wzrost wydatków narzekają inni przedstawiciele spółdzielni rozmawiający z gazetą. Dariusz Śmierzyński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Ruda w Warszawie oszacował koszta dezynfekcji 18 budynków w ciągu ostatnich dwóch tygodni na około 15 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirusa w Polsce to dramat przedsiębiorców. Ponad połowa całkowicie traci dochody 

- Coraz częściej też zdobycie środków dezynfekujących graniczy z cudem. Kosztują też coraz więcej. Na razie ratujemy się denaturatem o odpowiednim stężeniu – mówi Śmierzyński.

Koronawirus - Leki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze