Kara dla Deutsche Banku

i

Autor: Shutterstock, AP Kara dla Deutsche Banku

Prawo

Deutsche Bank Polska wprowadzał klientów w błąd. Teraz za to zapłaci. W tle frankowicze

2023-03-13 10:02

Ponad 5,7 mln zł kary nałożył Prezes UOKiK Tomasz Chróstny na Deutsche Bank Polska za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów - poinformował w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Deutche Bank będzie musiał zwrócić pieniądze klientom

Niedopuszczalne jednostronne zmiany postanowień abuzywnych w wykonywanych umowach – tak w skrócie można określić praktykę, za jaką Deutsche Bank Polska S.A. został ukarany decyzją Prezesa UOKiK kwotą ponad 5,7 mln zł (5 750 370 zł)" - poinformował UOKiK.

Według urzędu konsumenci byli wprowadzani w błąd w związku z rozpowszechnianiem przez bank nieprawdziwych informacji co do zmiany wysokości pobieranych opłat za wystawienie zaświadczeń dotyczących kredytów lub pożyczek hipotecznych denominowanych do waluty obcej, w tym we franku szwajcarskim.

Zgodnie z komunikatem po uprawomocnieniu się decyzji Deutsche Bank Polska będzie musiał zapłacić ponad 5,7 mln zł kary, a także poinformować konsumentów o możliwości uzyskania zwrotu kosztów w związku z wydanymi zaświadczeniami bankowymi dotyczącymi kredytów lub pożyczek hipotecznych denominowanych do waluty obcej. Instrukcja dotycząca ubiegania się o rekompensatę została zawarta w decyzji Prezesa UOKiK.

Decyzja jest nieprawomocna; przedsiębiorcy przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Sonda
Czy uważasz, że rząd powinien pomóc frankowiczom?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze