Stanisław Szwed

i

Autor: iTV Sejm 14. emerytura dla wszystkich seniorów i emerytury zwolnione z podatku? Sejm zdecydował o 14. emeryturze

Emerytury stażowe

Emerytury stażowe z rekordowym zainteresowaniem! Minister ujawnia

2023-09-18 7:33

Jak zapowiedział w "Naszym Dzienniku" wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed według wstępnych szacunków resortu, z emerytur stażowych skorzysta 70 tys. osób. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone jeśli PiS wygra wybory.

Dla kogo emerytury stażowe?

Wiceminister Szwed podkreślił, że - jeśli PiS wygra wybory - to emerytury stażowe będą jednym z rozwiązań, które zostaną bardzo szybko wprowadzone. Zaznaczył przy tym, że o tym, czy skorzystać z tego rozwiązania, zdecydują sami pracownicy.

- Wiek emerytalny na poziomie 60 lat u kobiet i 65 lat u mężczyzn pozostaje bez zmian. Jeżeli ktoś będzie miał możliwość dalej pracować, znajdzie do tego siły i będzie chciał, to będzie mógł kontynuować pracę - powiedział.

Z emerytur stażowych będą mogły skorzystać osoby, które przepracują 35 lat w przypadku kobiet i 40 lat w przypadku mężczyzn.

Ile osób skorzysta z emerytur stażowych? Ich świadczenia będą niższe

Minister dodał, że - według wstępnych szacunków - z emerytur stażowych skorzysta 70 tys. osób. "I tu się otwiera pole przed pracodawcami. Będą oni mogli przecież przygotować własne zachęty do kontynuowania pracy dla tych pracowników, których bardzo cenią. My przygotowaliśmy rozwiązanie: senior bez podatku. Jeżeli osoba w wieku emerytalnym dalej pracuje, to korzysta z zerowego PIT-u w pierwszej grupie podatkowej - do 85 tys. zł" - zaznaczył.

Dodał, że osoby, które skorzystają z emerytur stażowych powinny mieć świadomość, że ich świadczenie będzie niższe, niż gdyby dopracowali do normalnego wieku emerytalnego.

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Litwiniuk

QUIZ PRL: Tych cudeniek z PRL-u już nie ma. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 9
Najpopoularniejszy elektryczny „ogrzewacz do pomieszczeń firmy „Farel” zwany Farelką, był:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze