policja

i

Autor: foto. Lubuska Policja Do policji zda nawet przedszkolak. Test sprawnościowy to fikcja?

Do policji zda nawet przedszkolak. Test sprawnościowy to fikcja?

2021-06-07 14:40

Polska policja od lat jest obiektem niewybrednych żartów ze strony rodaków, jednak już niedługo mogą się one okazać smutną prawdą. Komenda Główna Policji postanowiła obniżyć wymogi sprawnościowe dla funkcjonariuszy. Takie informacje podała na swoich łamach "Rzeczpospolita". Jako powód KGP podaje.. ogólny spadek sprawności społeczeństwa polskiego w ostatnich latach, dlatego wymogi dla funkcjonariuszy policji również musiały zostać obniżone.

Komenda Główna Policji obniża wymogi sprawnościowe dla funkcjonariuszy

Nowe wymogi sprawnościowe dla funkcjonariuszy zostały wprowadzone na polecenie komendanta głównego policji. Decyzja została pojęta 11 maja bieżącego roku. "Niektóre wymogi są na poziomie dziesięciolatka. Bo jak inaczej traktować dopuszczenie do służby policjanta, który trzykilogramową piłką lekarską da radę rzucić na odległość zaledwie 4,5 metra" - zaznacza funkcjonariusz cytowany przez "Rzeczpospolitą". Zmiany w wymogach rzucają się w oczy jeżeli porównamy je z podobną decyzją komendanta głównego z 2011 roku. Tak zwany "bieg po kopercie" w tamtych latach trzeba było wykonać w 23,5 sekundy (mężczyźni w wieku do 29 lat), teraz będzie to 23,8. Jednak znacznie większe różnice są w przedziale wiekowym 40-50 lat. Tam granicę przesunięto z z 24,7 do 25,1 sekundy. 

Wymogi jak dla przedszkolaków

Czas biegu na 1000 metrów dla 40-50 latków także uległ zmianie. Dziesięć lat temu było to 4 minuty 15 sekund, teraz to aż 4minuty 30 sekund. Dla funkcjonariuszy poniżej 29 roku życia granicę przesunięto z 3 minut 30 sekund do 3 minut 40 sekund.

Z kolei policjant po pięćdziesiątce zaliczy bieg na tysiąc metrów jeżeli przebiegnie go w maksymalnie 6 minut i 30 sekund, jednak wtedy otrzyma jedynie ocenę dopuszczającą. Z kolei do zaliczenia rzutu piłką lekarską wystarczy mu uzyskanie odległości 4,5 metra.

Według danych opublikowanych pięć lat temu przez Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii, ponad połowa funkcjonariuszy będących w czynnej służbie ma nadwagę lub jest otyłych. 

"Teraz kondycję zdecydowanie pogorszyła pandemia, blokując treningi, nawet wydziałów antyterrorystycznych" - tłumaczą się policjanci, cytowanie przez "Rzeczpospolitą".  

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie
Super Raport 07.06 (Goście: Ryszard Czarnecki - eurodeputowany PiS, Sławomir Neumann - PO), Sedno Sprawy: Adam Bielan
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze