banknoty

i

Autor: Shutterstock banknoty

Dodatek osłonowy

Dodatek osłonowy 2022. Mija termin składania wniosków

2022-10-19 21:51

Termin składania wniosków mija 31 października. Po tym czasie nie będą one rozpatrywane. Dodatek osłonowy to forma finansowego wsparcia dla obywateli. Rząd przeznaczył 4 mld zł dla blisko 7 milionów gospodarstw domowych w Polsce. Dodatek osłonowy wraz z obniżkami podatku VAT oraz akcyzy na paliwo, gaz i energię, jest elementem tarczy antyinflacyjnej.

Dodatek osłonowy. 31 października to ostateczny termin na składanie wniosków

31 października - to właśnie wtedy mija ostateczny termin, kiedy Polacy mogą złożyć wniosek o dodatek osłonowy. To pomoc finansowa w ramach rekompensaty za wysokie ceny energii elektrycznej, gazu oraz żywności. Komu przysługuje? Posiadaczom gospodarstw domowych, których miesięczne dochody netto nie przekraczają 2100 zł ( w przypadku gospodarstwa jednoosobowego) oraz 1500 zł (w przypadku wieloosobowego gospodarstwa). Obywatele mogą liczyć na dodatkowe pieniądze, a ich wysokość zależna jest od dochodów. 400 zł dopłaty otrzyma jednoosobowe gospodarstwo przy dochodach max. 2100 zł, 600 zł 2-3 osobowe gospodarstwo przy budżecie max. 1500 zł na osobę, 850 zł gospodarstwo 4-5 osobowe z dochodem max 1500 zł na jedną osobę i 1150 zł dla gospodarstwa minimum 6-osobowego przy miesięcznym dochodzie nieprzekraczającym 1500 zł na osobę. 

Ci, którzy starają się o dopłatę, muszą jednak wiedzieć, że aby ją otrzymać, konieczny jest spis źródeł ciepła tzw. deklarację do CEEB. 

Wniosek można złożyć za pośrednictwem poczty lub elektronicznie np. przez e-PUAP.

Osoby, które złożyły wniosek do końca stycznia 2022 r. ,otrzymają wypłatę do w dwóch ratach. Pierwsza do 31 marca 2022 r. oraz druga do 2 grudnia 2022 r. Jeżeli dana osoba złożyła wniosek po 31 stycznia, wypłatę otrzyma w jednej transzy. Dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, teraz jest na to odpowiednia pora, bowiem do końca ostatecznego terminu pozostało bardzo niewiele.

Sonda
Gdzie chciałbyś mieć ogrzewanie podłogowe:
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Mazurek
Najnowsze