300 złotych na szkolną wyprawkę! Kto dostanie i ile będzie to nas kosztować? [WYPRAWKA 300+]

i

Autor: www.pixabay.com 300 złotych na szkolną wyprawkę! Kto dostanie i ile będzie to nas kosztować? [WYPRAWKA 300+]

Dodatkowe pieniądze na dziecko! Rodzicu, masz ostatnią chwilę na świadczenie

2019-11-13 5:07

Jeżeli rodzice uczących się dzieci jeszcze nie złożyli wniosków o świadczenie 300 plus, czyli pieniądze z programu Dobry start, mają teraz na to ostatni moment. Wraz z końcem listopada mija bowiem ostatni termin, by ubiegać się o świadczenie z programu Dobry start. Jeżeli rodzice nie złożą odpowiedniego wniosku do 30 listopada 2019 roku, pieniądze z 300 plus przepadną. Zobacz, jak złożyć wniosek, kto może ubiegać się o świadczenie Dobry start i kiedy otrzymasz pieniądze.

Program Dobry start, potocznie nazywany 300 plus, to rządowe, jednorazowe wsparcie dla uczniów. 300 złotych wypłacane jest dla uczniów do 20. roku życia, zaś w przypadku osób niepełnosprawnych do 24 roku życia. Po raz pierwszy program ruszył w 2018 roku, a teraz Dobry start był ponowiony i, jak zaznacza Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, korzysta z niego ok. 4,6 mln uczniów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dłużniku! Komornik pozna twój aktualny adres i sam doręczy pismo! Nowe przepisy

Trzeba jednak pamiętać, że pieniądze nie są wypłacane automatycznie. Aby otrzymać 300 plus trzeba złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wnioski, podobnie jak te na 500 plus, można składać online przez stronę rządowy portal empatia lub przez bankowość elektroniczną oraz także drogą tradycyjną (w formie papierowej) na Poczcie czy w odpowiednim dla naszej gminy urzędzie.

Warunek jest też jeszcze jeden – wnioski na Dobry start składamy od lipca (elektroniczne) lub sierpnia (papierowe) do 30 listopada 2019 roku. Oznacza to, że osoby, które jeszcze nie skorzystały z rządowej wyprawki dla uczniów mają ostatnie dni na złożenie wniosku. Inaczej program Dobry start na ten rok przepadnie.

Pieniądze trafią na konto wnioskodawców w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku. Trzeba też dodać, że 300 plus nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Dobry start nie obejmuje także studentów.

Tańczące z promocjami (12 XI)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze