Dolar traci na wartości. Najniższy kurs od ponad 2 lat

2020-12-02 14:59 maal
Ukradła dolary
Autor: NikolayFlorochkin / CC0 / pixabay.com Ukradła dolary

To dobry moment na zakupy w amerykańskich sklepach. Dolar amerykańśki osiągnął najsłabszy kurs od 2,5 roku. W tym samym czasie złoty znacznie się umocnił.

Środowy poranek nie był dobry dla osób, które oszczędności gromadzą w dolarach amerykańskich. Waluta osiągnęła najgorszy wynik względem euro od kwietnia 2018 r. Kurs EUR/USD wyniósł 1,2087. Jak przypomina Bankier.pl, dolar amerykański słabnie już od maja. To efekt tego, że w dobie pandemii inwestorzy kierują się na mniej bezpieczne rynki.

- Inwestorzy opuszczają „bezpieczne przystanie” i sterują swoim kapitałem w stronę bardziej ryzykownych aktywów: akcji, walut krajów rozwijających się czy surowców - pisze Bankier.pl

ZOBACZ TEŻ: Jest szczepionka na Covid-19. Giełdy oszalały. Nie będzie lockdownu?

Ukradł mieszkance Tomaszowa z konta KILKANAŚCIE TYSIĘCY! Pieniądze wypłacał w ŁODZI!

Jak zwraca uwagę portal, to co groźne dla Waszyngtonu, jest dobrą wiadomością dla Warszawy. Taka tendencja bardzo sprzyja złotówce. Nasza waluta zyskała na wartości na początku listopada, a kurs względem euro był stabilny do końca miesiąca. - Aż do wtorkowego popołudnia, kiedy to kurs euro wybił się dołem z trzytygodniowej konsolidacji, schodząc do 4,44 zł - dodaje Bankier.pl. Tymczasem dolar amerykański wyceniany był poniżej 3,7 zł.

Najnowsze