Majątek Trumpa

Donald Trump wystartuje wyborach prezydenckich w USA w 2024. Jaki ma teraz majątek?

2022-11-16 12:45

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił, że w 2024 roku zamierza ponownie kandydować. Biznesmen, który przez wiele lat inwestował w najdroższe projekty, wielokrotnie wzbogacał się, ale i tracił. Ile wynosi obecnie majątek Donalda Trumpa?

Trump ponownie na prezydenta?

Były prezydent Donald Trump zapowiedział we wtorek (15.11.2022), że zamierza ponownie kandydować i wystartuje w wyborach prezydenckich 2024 r. Przy okazji zarzucił prezydentowi Bidenowi, że "prowadzi nas na skraj wojny jądrowej" i wspomniał o rakiecie, która spadła na Lubelszczyźnie. "Dziś ogłaszam moją kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych" - powiedział Trump podczas wystąpienia w swojej posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie.

Trump stwierdził, że Ameryka jest upadającym krajem, a jego zadaniem będzie "wzięcie się za najbardziej skorumpowane i zakorzenione siły, jakie można sobie wyobrazić". Dodał, że to nie jest zadanie dla "polityka albo konwencjonalnego kandydata".

Majątek Donalda Trumpa jest wart miliardy

Wieloletni biznesmen, gwiazda reality show, aż w końcu prezydent USA. Donald Trump wielokrotnie udowadniał swoje ambicje i snuł coraz większe plany. To pierwszy miliarder, który objął stanowisko prezydenta w Białym Domu w Stanach Zjednoczonych. Posiada m.in. pola golfowe, luksusowe samochody, hotele, jachty, winnice oraz samoloty i helikoptery. Według wyliczeń Forbesa majątek Trumpa wyceniono na 3 mld dol.

Mnóstwo nieruchomości i prywatne samoloty. Co jeszcze posiada Donald Trump?

Donald Trump inwestował w nieruchomości komercyjne, które przed pandemią COVID-19 opiewały na wysokość 1,9 mld dolarów. Gdy w 2016 r. kandydował na prezydenta, wydał na swoją kampanię aż 66 mln dolarów z własnego budżetu. W 1982 r. otworzył Trump Tower – 202-metrowy wieżowiec zlokalizowany przy Piątej Alei w dzielnicy Midtown Manhattan w okręgu Manhattan w Nowym Jorku. Jego apartament w budynku wyceniono na 50 mln dolarów.

Oprócz tego, firmy Trumpa posiadają ponad 14 nieruchomości w Nowym Jorku, które łącznie są warte 960 mln dolarów. Masywne wysokie budynki postawiono także na Florydzie - Trump Grande, Trump Sunny Isles i Trump Hollywood, które oszacowano na kwotę 25 mld dolarów. Miliarder założył swoją organizację Trump Organization, do której należy jego rezydencja Mar-a-Lago. Warta jest 350 mln dolarów. Jednak to nie koniec luksusów.

Donald Trump posiada również willę na karaibskiej wyspie Saint Martin, która jest warta 15,5 mln dolarów, mieszkania w New Jersey, Connecticut, na Hawajach, w Nevadzie Illinois oraz w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Jest też właścicielem hoteli umieszczonych na Hawajach, Florydzie, Illinois, Nevadzie, Nowym Jorku, Wirginii, Irlandii i Szkocji. Do jego kolekcji drogich samochodów można zaliczyć m.in. Rolls-Royce Silver Cloud czy Mercedesa-Benz 3600.

Z ciekawostek, Donald Trump posiada egzemplarz “GOAT”. To książka o bokserze Muhammedzie Alim. Jej wartość wyceniono na ok. 15 tys. dolarów.

Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Sonda
Kto był najlepszym prezydentem: Biden, Trump czy Clinton?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze