Dlaczego mieszkańcy Torunia zmierzą się z wyższymi czynszami? Wszystko przez ciepło

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Dlaczego mieszkańcy Torunia zmierzą się z wyższymi czynszami? Wszystko przez ciepło

Dopłata do czynszu dla poszkodowanych przez COVID-19! Kto dostanie pieniądze? Kiedy złożyć wniosek?

2021-01-22 7:19

O możliwości uzyskania dofinansowania na ogrzewanie, media, wywóz śmieci i czynsz przez mieszkańców regionu łódzkiego, poszkodowanych z powodu ekonomicznych skutków epidemii COVID-19 poinformował w czwartek wojewoda Tobiasz Bocheński.

Wojewoda zaznaczył, że epidemia odcisnęła piętno na gospodarce, więc rząd zdecydował się na wypłatę dodatkowych pieniędzy z rezerw covidowych.

"Pokryją one koszty różnicy między dochodami z 2019 r. tak, by osoby uboższe (...) zyskały dodatkowe dofinansowania na ogrzewanie, media, wywóz śmieci i czynsz" – powiedział Tobiasz Bocheński na konferencji w czwartek.

ZOBACZ: Szukasz pracy? Oto nietypowe zawody, które kuszą wysokimi zarobkami

Przypomniał, że w życie weszły przepisy umożliwiające przyznanie najemcom oraz podnajemcom lokali mieszkalnych, którzy zostali dotknięci ekonomicznymi skutkami epidemii COVID-19, dodatków mieszkaniowych powiększonych o tzw. dopłatę do czynszu. Dopłata przyznawana jest na sześć miesięcy i wypłacana do dziesiątego dnia każdego miesiąca.

Kiedy złożyć wniosek?

"By mieszkańcy mogli otrzymać dodatkową dopłatę do czynszu, która łącznie z dodatkiem mieszkaniowym może wynieść nawet 1,5 tys. zł, należy złożyć do wojewody łódzkiego wniosek o rządowe środki. Taki wniosek samorządy składają do 26 stycznia – zaznaczyła dyrektor Wydziału Rolnictwa i Transportu w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim Bogumiła Kapusta.

Od 5 stycznia do 31 marca najemcy i podnajemcy lokali mieszkalnych, którzy utracili dochody z powodu pandemii COVID-19, mogą składać w swojej gminie wnioski o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu. Dodatek nie jest przyznawany osobom mieszkającym we własnym mieszkaniu.

Dopłata do czynszu jest finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Pierwszą i drugą miesięczną ratę na dopłaty do czynszu w pierwszym półroczu bieżącego roku gmina otrzyma w terminie 50 dni od 5 stycznia br.

SPRAWDŹ: Medycy walczący z COVID-19 nie dostaną pieniędzy. Sejm odrzucił poprawki

Sonda
Czy gdybyś miał dostęp do sieci gazowej, zdecydowałbyś się na ogrzewanie domu kotłem gazowym?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze