Wmawiają, że kończy się abonament! Uwaga na telefony od oszustów, którzy wyłudzają dane

i

Autor: Pixabay

Dopłata do przesyłki! Uważaj na oszustów

2020-09-30 12:23

Kolejna metoda wyłudzania. Kreatywność oszustów nie ustaje i teraz próbują zarabiać przy przesyłkach kurierskich. Powraca oszustwo na SMS, tym razem z wiadomością, że nasza przesyłka została wstrzymana z powodu nadwagi. Aby kurier mógł ją dostarczyć, należy uregulować płatność przez link podany w wiadomości.

Internetowi oszuści coraz chętniej wysyłają wiadomości na nasze telefony. Próbują podszywać się np. pod firmy kurierskie i wyłudzać pieniądze z naszych kont. W dalszym ciągu wysyłają SMS-y, w których proszą o uregulowanie płatności dotyczących paczki. Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić jest niska - w granicach 1 zł. W wiadomości podany jest także link, który jest dopiero początkiem kłopotów. Link ten zwykle przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do tej bankowej lub innego operatora płatności, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta, takie jak login czy hasło.

ZOBACZ TEŻ: Jak koronawirus wpłynął na nasze życie? Na potęgę kontrolujemy wydatki. SZOKUJĄCE DANE

Przed oszustami przestrzega w mediach społecznościowych rzecznik prasowy policji w Poznaniu Andrzej Borowiak.

Jeśli otrzymałeś SMS-a o takiej albo podobnej treści to pod żadnym pozorem nie wchodź pod załączony link do banku. To mistyfikacja! Poznanianka straciła w ten sposób prawie ćwierć miliona zł. Hakerzy przejęli kontrolę nad jej kontem i wyczyścili je do zera. Staramy się ich złapać - ostrzega na Twitterze policjant. Dodaje też treść SMS, który brzmi:

"Twoja przesyłka została wstrzymana z powodu nadwagi. Ureguluj należność 1,49 zł, aby ją otrzymać i uniknąć zwrotu do nadawcy." My także apelujemy o ostrożność i rozwagę w otwieraniu przesyłanych poprzez SMS-y lub e-maile linków.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze