Jacek Sasin

i

Autor: Shutterstock; Piotr Molecki/East News Jacek Sasin

Dystrybucja węgla

Dostawy do węgla po świętach. Nie każda gmina go otrzyma. Minister od Sasina wyjaśnia

2022-12-27 15:07

Wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda podczas wtorkowej konferencji wyjaśnił kwestię terminów dostaw węgla do gmin. "Rozpoczęliśmy dostawy węgla do prawie wszystkich gmin, zostało nam ich kilkadziesiąt, a większość z nich ma zaawizowany odbiór węgla w tym tygodniu" - przekazał wiceminister.

Dostawy węgla do gmin. Minister Rabenda wyjaśnia sprawę

Rabenda podkreślił, że dostawy węgla zostały rozpoczęte do prawie wszystkich gmin. "Zostało nam kilkadziesiąt. Większość z nich ma zaawizowany odbiór węgla w tym tygodniu" - poinformował wiceszef MAP.

Rabenda dodał, że "jest niecałe 20 gmin, które z różnych powodów tego węgla nie odebrały". "W większości przypadków są to podmioty prywatne, które obsługują gminy, i tam są różnego rodzaju - takie powiedzmy - półbiznesowe problemy. Czasami nie wpłynęła zaliczka, czasami są jakieś rozbieżności co do rozliczeń, także my cały czas tę sytuację monitorujemy" - dodał.

Zrywanie umów z podmiotami prywatnymi nie jest wykluczone

Wiceminister podkreślił, że "są to pojedyncze przypadki". "Jeśli ta dystrybucja nie będzie się odbywać przy pomocy podmiotów prywatnych, które się zgłosiły, my będziemy w takich sytuacjach też podpisywać umowy z innymi podmiotami prywatnymi" - zadeklarował.

Karol Rabenda nie wykluczył zrywania dotychczasowych umów z podmiotami prywatnymi, jeśli ktoś nie będzie się wywiązywać z obowiązku dostaw węgla.

Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze