SG_koszyk zakupów 24 listopada

i

Autor: SE

Drożyzna w Polsce. Masło za 8 zł. Sprawdź ceny naszego koszyka zakupów 24.11.

2021-11-24 16:27

Inflacja rośnie, coraz więcej pieniędzy wydajemy w sklepach Jak co tydzień zrobiliśmy zakupy podstawowych artykułów w osiedlowym markecie. Za nasz koszyk zakupów, w zeszłą środę - 17.11. zapłaciliśmy 123,90 zł. Sprawdź, ile dziś kosztuje nasz koszyk. Co zdrożało, a co staniało?

Drożyzna atakuje, wydatki rosną. Postanowiliśmy sprawdzić, jak co tydzień zmieniają się ceny w osiedlowym sklepie. Tydzień temu – 17.11. za koszyk podstawowych zakupów zapłaciliśmy 123,90 zł. Kupiliśmy m.in. mięso, wędliny sery, masło czy warzywa i owoce. Po tygodniu - 24.11 udaliśmy się do naszego osiedlowego sklepu. Kupiliśmy te same artykuły i za nasz koszyk tym razem zapłaciliśmy nieco więcej – 128,14 zł.

Morawiecki o manipulacjach cen gazu! Premier wskazał winnych

Większość zakupionych produktów było w tej samej cenie co przed tygodniem. Tyle samo kosztuje olej Kujawski, schab bez kości, pierś z kurczaka czy szynka królewska, niezmienną cenę maja pomidory, parówki Berlinki czy ser twarogowy. Co możemy kupić taniej ? 1 zł mniej kosztują banany – 3,99 zł/kg, ale zdrożało kilka produktów. Ser żółty kosztuje ponad 30 zł/kg, podrożały jabłka – 3,49 zł/g i masło – 8,09 zł za kostkę, więcej kosztuje herbata Lipton, jabłka, mydło Luksja, i wedlowska czekolada.

Koszyk zakupów 24.11.

Do naszego koszyka włożyliśmy:

1. Pierś z kurczaka: 6,28 zł - 19,49 zł/kg, (19,49 zł/kg)

2. Schab bez kości: 11,29 zł - 18,39 zł/kg, (16,19 zł/kg)

3. Masło 200 g: 8,09 zł, (7,19 zł)

4. Ser żółty gouda: 6,86 zł - 30,09 zł/kg, (23,99 zł/kg)

5. Ser biały półtłusty 250 g: 3,69 zł (3,69 zł)

6. Parówki Berlinki 250 g: 4,89 zł, (4,89 zł)

7. Szynka tradycyjna: 4,25 zł - 29,90 zł/kg (29,90 zł/kg)

8. Olej kujawski 1l: 10,49 zł,(10,49 zł)

9. Jabłka: 1,71 zł – 3,49 zł/kg, (2,09 zł/kg)

10. Banany: 2,15 zł - 3,99 zł/kg, (4,99 zł/kg)

11. Ziemniaki: 1,28 zł - 1,99 zł/kg, (0,89 zł/kg)

12. Pomidory: 3,44 zł - 7,99 zł/kg, (7,99 zł/kg)

13. Chleb zwykły: 3,39 zł,( 3,39 zł)

14. Jajka 10 szt. ściółkowe: 8,39 zł, (8,89 zł)

15. Herbata w torebkach Lipton 100 szt.: 15,99 zł, (13,99 zł)

16. Kawa rozpuszczalna Nescafe 200 g: 18,89 zł, (18,89 zł)

17. Mydło kostka: 1,49 zł, (1,39 zł)

18. Płyn do mycia naczyń Ludwik: 4,09 zł, (4,09 zł)

19. Papier toaletowy 10 rolek: 7,79 zł,( 7,79 zł)

20. Czekolada mleczna Wedel: 3,69 zł, (3,49 zł)

W nawiasach cena produktu z dnia 17.11.

Koszt naszego koszyka to 128,14 zł. Tydzień temu zapłaciliśmy 123,90 zł.

Tańczące z promocjami 18.11.2021
Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze