Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Mamy prawie 50 tys. zaszczepionych

i

Autor: Dimhou/cc0/Pixabay.com Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na koronawirusa w Polsce zaszczepiło się już 47,6 tys. osób

Duża partia szczepionek na Covid-19 przyleci do Polski! Tylko połowa trafi do szpitali

2021-01-01 17:07

Kolejne dostawy szczepionki firmy Pfeizer / BioNTech lecą do Polski. Samolot z partią 300 tysięcy kolejnych dawek wyląduje w poniedziałek, 4 stycznia w Warszawie - poinformował na noworocznej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk. W kolejnych dniach zacznie się dystrybucja nowej dostawy szczepionek do szpitali. Jednak tylko w połowie. Dlaczego?

Od 28 grudnia 2020 r. przeciw COVID-19 zaszczepiono w Polsce 47,6 tysiąca osób. Dotychczas polscy medycy, czyli tzw. grupa zero, szczepiona jest preparatem wyprodukowanym przez firmę Pfizer i BioNTech. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy służby zdrowia.

W poniedziałek wyląduje samolot z kolejną porcją 300 tys. szczepionek Pfizer - poinformował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk. W przyszłym tygodniu Agencja Rezerw Materiałowych zacznie dystrybucję nowej dostawy szczepionek do szpitali. Każda partia dzielona jest na dwie części - druga pozostaje w magazynach ARM, by móc ponowić dawkę z tej samej partii - wyjaśnił minister.

Zaszczepili na Covid-19 celebrytów poza kolejnością?! Minister zdrowia zleca kontrolę

Dodatkowo w poniedziałek zostanie wydanych 200 tys. szczepionek z poprzednich dostaw do szpitali węzłowych.

Koronawirus w Polsce. Dane 1 stycznia 2021Resort zdrowia poinformował w piątek o 11008 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Przekazano także informację o śmierci 400 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Łącznie od początku epidemii w Polsce zakażenie potwierdzono u 1 305 774 osób, z których 28 956 zmarło.

Szczepienia medyków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze