Dymisja prezesa PGNiG. Jerzy Kwieciński rezygnuje ze stanowiska

2020-10-21 15:24 PAP/ŁT
Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG
Autor: Urząd Miejski w Przemyślu/fot. Agata Czereba

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński złożył w środę rezygnację z końcem dnia 22 października - poinformowała spółka. Kwieciński był prezesem od stycznia 2020 r. Przyczyn rezygnacji spółka nie podała. Kwieciński w rozmowie z PAP nie chciał komentować tej decyzji.

Jerzy Kwieciński został powołany na prezesa PGNiG z dniem 10 stycznia 2020 r., zastępując na tym stanowisku Piotra Woźniaka, którego kadencja upłynęła z końcem grudnia 2019 r.

ZOBACZ TEŻ: Polska przejdzie transformację energetyczną. PGE przedstawiło swoją strategię

Od września 2019 r. do wyborów parlamentarnych Kwieciński był w rządzie Mateusza Morawieckiego ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. Wcześniej, od stycznia 2018 r., sprawował funkcję ministra inwestycji i rozwoju. Jeszcze wcześniej - w latach 2015-2018 był wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju.

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

71,88 proc. akcji należy do Skarbu Państwa, pozostałe 28,12 proc. do innych akcjonariuszy.

Super Raport 21. 10 (Goście: Paweł Kukiz - Koalicja Polska-PSL-Kukiz'15 oraz gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego)
Najnowsze