Żabka

i

Autor: Shutterstock

Dzień bez Opakowań Foliowych. Żabka wycofuje plastikowe torby ze sklepów

2021-01-23 20:54

23 stycznia obchodzimy Dzień bez Opakowań Foliowych. Średnio plastikową torbę używamy przez 25 minut i wyrzucamy do śmieci. Tymczasem rozkłada się ona nawet 400 lat! W trosce o środowisko naturalne musimy koniecznie ograniczyć zużycie niepotrzebnego plastiku. Z cenną inicjatywą wyszła Żabka, która wycofuje ze swoich sklepów plastikowe torby zastępując je papierowymi.

23. stycznia jest Dniem bez Opakowań Foliowych. Problem z niepotrzebnym plastikiem rozwiązuje sieć sklepów Żabka. Jak mówi Anna Grabowska, wiceprezes Zarządu ds. Komercyjnych w firmie Żabka Polska - statystyczny Polak używa rocznie średnio ok. 490 toreb z tworzywa sztucznego, dlatego redukcja plastiku to temat ważny nie tylko dla pracowników i franczyzobiorców Żabki, ale także dla konsumentów. Klienci są coraz bardziej świadomi wpływu człowieka i jego codziennych decyzji na stan środowiska naturalnego. Dlatego zdecydowaliśmy się wycofać z naszej sieci torby plastikowe i zastąpić je torbami papierowymi, co już ma miejsce w ponad połowie naszych sklepów.

 Rewolucyjny program. Żabka będzie zbierać plastikowe butelki od klientów

Już niedługo klienci sieci będą mogli także kupić w Żabce gorącą kawę na wynos w ekologicznym kubku pochodzenia roślinnego z nowym papierowym wieczkiem. Proces wycofywania plastikowych materiałów z Żabki potrwa jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy. Redukcja plastiku to jedno z najważniejszych działań odpowiedzialności społecznej Żabki w obszarze ekologii. Opakowania jej produktów marek własnych powstawały z produktów przyjaznych środowisku. Jako pierwsza sieć handlowa wprowadziła w swoich markach własnych – Foodini, Wycisk, S! i OD NOWA – butelki pochodzące w 100 proc. z recyklingu (tzw. rPET). Żabka zrezygnowała także z dodawania do dań gotowych plastikowych sztućców, wprowadza wieczka papierowe w 100 proc. biodegradowalne nie zawierające mikroplastiku.

Express Biedrzyckiej - Joanna Mucha: Nigdy nie wrócę do PO
Najnowsze