Katarzyny Dziób, wiceprezydent Zabrza

i

Autor: Art Service/Super Express

EKG 2021. Katarzyna Dzióba, wiceprezydent Zabrza: Rozwój medycyny i start-upy to przyszłość Zabrza

2021-09-22 15:13

- Zabrze weszło na drogę transformacji kilkanaście lat temu. Mamy ciężką pracę za sobą i wiele doświadczeń - powiedziała Katarzyna Dzióba, wiceprezydent Zabrza podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Jak stwierdziła, miasto stawia sobie wiele celów w różnych obszarach. - Rozwój medycyny i start-upy to przyszłość Zabrza - dodała.

- Z miasta, w którym funkcjonowało wiele kopalń, huta, koksownia przeobrażono w miasto medycyny, nowoczesnych technologii, sportu, kultury, czy turystyki poprzemysłowej - powiedziała Katarzyna Dzióba podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- Mamy za sobą doświadczenia związane z transformacją gospodarczą, środowiska i transformacją społeczną, ale ta droga jeszcze się nie zakończyła - dodała wiceprezydent Zabrza.

EKG 2021. Małgorzata Jarosińska-Jedynak: Katowice będą nieformalną i zieloną stolicą świata

EKG 2021. Katarzyna Dzióba wiceprezydent Zabrza. Rozwój medycyny i start-upy to przyszłość Zabrza.

- Stawiamy sobie różne cele w różnych obszarach. Jeżeli chodzi o cel gospodarczy to chcemy stworzyć taki klimat, żeby zapewnić pracę mieszkańcom naszego miasta, ale również następnym pokoleniom - powiedziała wiceprezydent.

- Chcemy stworzyć miejsca pracy, które będą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pracodawców, ale również, żeby ich do tego przygotować - dodała.

Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?

- Chcemy, żeby młodzi ludzie chcieli się w Zabrzu uczyć, mieszkać i pracować na rzecz miasta i całego regionu - stwierdziła Katarzyna Dzióba. - Chcemy dla nich stworzyć doskonałe warunki życia i pracy w naszym mieście - dodała.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze