Małgorzata Jarosińska-Jedynak. XIII Europejski Kongres Gospodarczy 2021

i

Autor: Art Service/Super Express

EKG 2021. Małgorzata Jarosińska-Jedynak: Katowice będą nieformalną i zieloną stolicą świata

2021-09-22 13:17

- Chcemy żeby Światowe Forum Miejskie przyciągnęło kilkanaście tysięcy osób i było platformą wymiany wiedzy i doświadczeń - powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej odniosła się zaplanowanego na 26 czerwca Światowego Forum Miejskiego. - Katowice będą nieformalną i zieloną stolicą świata - stwierdziła.

W Katowicach odbędzie się 11. edycja Światowego Forum Miejskiego. - To spotkania dla osób, którym bliska jest polityka miejska - powiedziała Jarosińska-Jedynak. Podczas Forum omawiane będą m.in. wyzwania przed którymi stoją miasta.

- Wyzwania klimatyczne, czy związane z innowacyjnością, mobilnością miejską, ruchem samochodowo-rowerowym, jak również dostępnością przestrzeni miejskich dla osób o różnych potrzebach np. osób niepełnosprawnych, seniorów, czy osób poruszających się z dużym bagażem - stwierdziła wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

EKG 2021 Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Katowice będą nieformalną i zieloną stolicą świata

Jarosińska-Jedynak zaznaczyła, że Światowe Forum Miejskie ma przyciągnąć kilkanaście tysięcy osób. - Spodziewamy się ponad 20 tysięcy uczestników tego kongresu. Chcemy aby osoby, które po raz pierwszy odwiedzą Katowice zostały tu na dłużej - powiedziała wiceminister.

- Chcemy, aby to forum było platformą wymiany wiedzy, doświadczeń, ale również pokazania dobrej transformacji polskich miast - dodała.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?

Jarosińska-Jedynak stwierdziła również, że Katowice są "najlepszym miejscem, żeby pokazać transformację z regionu węglowego". - To transformacja z miasta przemysłowego do zielonego, gdzie mieszkańcy chcą spędzać swój wolny czas właśnie tutaj, ale to też miasto, które oferuje szereg atrakcji i również miejsca spotkań biznesowych - powiedziała wiceminister. - Katowice to miasto otwarte i przyjazne dla przedsiębiorców - zapewniła.

Miliarder Rafał Brzoska: Pieniądze nie są najważniejsze

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze