Marcin Krupa

i

Autor: Łukasz Gągulski/SE Marcin Krupa

EKG 2021. Marcin Krupa. Prezydent Katowic o przemianie w „zielone miasto”

2021-09-22 16:41

- Miasto przeszło metamorfozę. Postawiliśmy na współpracę z mieszkańcami i dało to nam energię - powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. - Zmieniliśmy to miasto w podążające za trendami, które są istotne z punktu widzenia rozwoju miast - dodał Krupa.

Krupa odniósł się m.in. do zaplanowanego na czerwiec Światowego Forum Miejskiego, które odbędzie się Katowicach. - Jesteśmy dumni z tego, że 11. edycja Światowego Forum Miejskiego odbędzie się w naszym mieście. To wielki zaszczyt. Tworzymy platformę do dyskusji na temat rozwoju naszych miast - powiedział prezydent Katowic.

- Osobiście cieszę się z kwestii włączenia w dyskusję młodego pokolenia. Powinniśmy patrzeć w perspektywie kilkudziesięciu lat - dodał.

EKG 2021. Marcin Krupa. Prezydent Katowic o przemianie w „zielone miasto”

Marcin Krupa wskazał również, co jest obecnie największym problem miasta. - Najważniejszy problem, który dotyka większość miast w Polsce to depopulacja. Potencjał Katowic jest olbrzymi, a ludzie szukają innych miejsc do kontynuacji swojej kariery, a nawet życia - powiedział Krupa.

Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?

Dodał, że Katowice to miasto akademickie. - Mamy pełen przedział dziedzin naukowych, które można zgłębiać w tym mieście - stwierdził.

- Katowice to miasto przyjazne dla mieszkańców, o dobrej jakości życia - powiedział Krupa.

EKG 2021. Małgorzata Jarosińska-Jedynak: Katowice będą nieformalną i zieloną stolicą świata

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze