Ekipa Friza

i

Autor: Instagram / ekipa_friza Ekipa Friza

Nowe inwestycje influencerów

Ekipa coraz poważniejszym graczem na rynku. Youtuberzy otworzą stacjonarny sklep odzieżowy

2022-08-26 12:05

Influencerska "Ekipa" nie traci czasu i zapowiada kolejne inwestycje. W ramach strategii na najbliższe lata planuje wprowadzenie do sprzedaży nowe produkty FMCG z ich wizerunkiem. Influencerzy zapowiadają także projekt fabularny tworzonych przez Laniakea Pictures oraz kolejny sklepy stacjonarne z odzieżą "Ekipatonosi".

Ekipa - najpopularniejsi influencerzy w Polsce

"Ekipa" to prawdopodobnie najpopularniejsza influencerska grupa w Polsce. Ich filmy cieszą się milionowymi wyświetlaniami a ich konta w mediach społecznościowych generują gigantyczne zasięgi. Latem 2021 roku wypuścili na rynek lody Ekipy wyprodukowane przez firmę Koral, które momentalnie stały się hitem sprzedażowym wśród młodzieży.

Następnie na rynek trafiły kolejne produkty sygnowane logiem Ekipy: przybory szkolne wytwarzane przez spółkę Herlitz, oranżady produkowane przez Krynica Vitamin i donuty, które od wiosny 2022 można kupować w Biedronce. Ponadto w sprzedaży jest kolejna odsłona Lodów Ekipy - przypomina portal Wirtualne Media.

Pieniądze to nie wszystko – Igor Wasilewski

Youtuberzy wchodzą na giełdę - Ekipa Holding

Spółka Ekipa Holding od maja 2022 roku jest notowana na bocznym rynku warszawskiej giełdy. W ramach strategii na lata 2022-24 spółka zapowiedziała "istotne poszerzenie portfolio oferowanych produktów na rynku FMCG" oraz "rozpoczęcie budowy marek własnych" a także "zwiększenie przychodów z tytułu sprzedaży produktów FMCG". W komunikacie firma zaznaczyła, że kolejny taki produkt z jej logo pojawi się w bieżącym kwartale - informują Wirtualne Media.

Ekipa Management, która odpowiada za sprzedaż oferty marketingowej w najbliższych dwóch latach ma wprowadzić "nowatorskie formaty w przestrzeni social media, zwiększyć liczbę obsługiwanych twórców i zasięgów ich profili, zarabiać więcej na każdej kampanii oraz rozszerzyć swoje kompetencje o usługi agencji marketingu zintegrowanego" - przytacza portal.

Drogi członków Ekipy rozchodzą się

Pod koniec lipca 2022 roku założyciel Ekipy Karol 'Friz" Wiśniewski poinformował, że Ekipa nie będzie już działała w dotychczasowej formule. "Wspólny projekt się kończy i każdy samodzielnie wybiera swoja następną drogę. Niektórych droga pokrywa się z moja, wtedy naturalnie mocno działamy, niektórzy obierają swoja, nową drogę niezależną z kolejnymi celami Ekipy. Tak jak w szkole, masz ziomali ale szkoła się kończy, każdy ma inne cele i pewnie z częścią trzymasz kontakt prywatny, ale na lekcje (jakby do pracy) już razem nie chodzicie" - przekazał influencer.

Rozszerzenie "ekipowej" działalności

Laniakea Pictures przygotowuje sześć projektów fabularnych skierowanych do różnych grup docelowych. Za najbardziej zaawansowany można uznać wysokobudżetowy serial oparty o oryginalne IP wykorzystujące motyw dinozaurów. Będzie skierowany do odbiorców z Europy, Azji oraz Ameryki Północnej.

"Jest to dla nas jeden z kluczowych projektów. W III kwartale, w celu zabezpieczenia wytwarzanych praw autorskich oraz w związku z bezpośrednią współpracą z amerykańskimi partnerami zostanie założona spółka zależna Laniakea Pictures LLC, będąca przedłużeniem działalności Laniakea Pictures Sp. z o.o. na terenie USA. Do końca 2022 roku zaprezentujemy szczegóły realizowanych produkcji przez Laniakea Pictures" - zapowiedział Mateusz Kowalski, prezes Laniakea Pictures.

Za pośrednictwem platform internetowych Ekipatonosi.pl, Genzie.store, Krakowkings.store i Indeste.pl sprzedawana jest odzież oraz akcesoria. Aktualnie Ekipa posiada jeden sklep stacjonarny. Jest on zlokalizowany w parku rozrywki Energylandia. W ramach strategii spółka zapowiedziała rozszerzenie oferty produktowej oraz budowę sieci sprzedaży stacjonarnej.

Giełdowe poczynania Ekipa Holding

Ekipa Holding osiągnęła w minionym kwartale 993,1 tys. zł przychodów ze sprzedaży towarów i materiałów i 10,11 mln zł ze zmiany stanu produktów. Koszty operacyjne wyniosły 10,66 mln zł, z czego 6,43 mln zł przeznaczono na usługi obce, 1,82 mln zł na wynagrodzenia, 489,5 tys. zł na amortyzację, 414,8 tys. zł na zużycie materiałów i energii, a 116,3 tys. zł na podatku i opłaty. Pozostałe koszty rodzajowe sięgnęły 747 tys. zł, a wartość sprzedanych towarów i materiałów - 550,6 tys. zł - informują Wirtualne Media.

Portal podaje również, że firma zanotowała 445,8 tys. zł zysku sprzedażowego i 181,3 tys. zł zysku operacyjnego, a po odliczeniu 429,6 tys. zł podatku dochodowego była na minusie - strata netto wyniosła 181,7 tys. zł. W zeszłym kwartale holding zanotował 4,51 mln zł wpływów z działalności inwestycyjnej. To głównie efekt przeniesienia 4,87 mln zł ze spółki holdingowej do jej firmy zależnej Ekipa Investments ASI w zamian za jej nowe udziały. Ekipa Investments w lipcu podała, że łącznie z nowej emisji udziałów pozyskała 9,3 mln zł, które planuje zainwestować w startupy na wczesnym etapie rozwoju z branży technologii, mediów i e-commerce.

Wydatki inwestycyjne Ekipa Holding wyniosły 1,62 mln zł, z czego 285,8 tys. zł przeznaczono na kupno wartości niematerialnych i prawnych oraz rzeczowych aktywów trwałych. Na koniec czerwca spółka miała 23,23 mln zł wolnych środków pieniężnych, wobec 18,72 mln zł kwartał wcześniej. Jej aktywa wyceniono na 260,64 mln zł, z czego aż 238,39 mln zł to wartość samej spółki, określona na podstawie wyceny przygotowanej na potrzeby fuzji. Krótkoterminowe aktywa finansowe Ekipy Holding wynosiły 16,2 mln zł, a długoterminowe - 3,67 mln zł - podsumował portal Wirtualne Media.

Znaczna część kapitału należy do Karola "Friza" Wiśniewskiego

Na koniec sesji giełdowej w czwartek akcja Ekipa Holding kosztowała 3,39 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 138,3 mln zł. W ciągu trzech miesięcy kurs zmalał o 49,8 %. 41,2% kapitału należy do Karola "Friza" Wiśniewskiego. Spółka weszła na rynek giełdowy poprzez odwrotne przejęcie notowanego tam wcześniej Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego.

Sonda
Jesteś fanem/fanką Ekipy Friza?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze