Friz

i

Autor: fot. TVN/Wojciech Kurczewski Ekipa Friza może świętować. Firma Youtubera warta więcej od wielu spółek giełdowych

Ekipa Friza może świętować. Firma Youtubera warta więcej od wielu spółek giełdowych

2021-05-19 13:15

Ekipa Friza odniosła kolejny olbrzymi sukces, ta historia pokazuje jak wielki potencjał drzemie w serwisie YouTube. Friz, najbardziej rozpoznawalny Youtuber w kraju, założył, kilka miesięcy temu, firmę, która, jak donosi fundusz JR Holding, jest już warta więcej niże niejedna spółka notowana na warszawskiej giełdzie. Sam Karol Wiśniewski, czyli Friz, pomimo młodego wieku jest już milionerem, teraz jego firma warta jest niemal 150 mln zł.

Czym jest Ekipa Friza?

Jest to zespół polskich youtuberów, a także influencerów, który od kilku lat zyskuje coraz większą popularność wśród młodzieży w kraju. Ekipa Friza swoje początki datuje na połowę 2018 roku kiedy to na YouTube pojawił się pierwszy nagrany przez nich film. Do dnia dzisiejszego kanał zdobył już ponad 1,5 miliona subskrybentów oraz 150 milionów odsłon. "Ekipa" postanowiła przekuć swój sukces w dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo, dlatego oprócz filmów na YouTube postanowili nagrać kilka singli (niedługo wydany zostanie pierwszy album studyjny), mają swoją linię ubrań, a od niedawna rozpoczęli współpracę z firmą Koral, która sprzedaje lody Ekipy Friza. Wciągu kilku dni zdobyły one olbrzymią popularność w całej Polsce. Od 2020 roku Ekipa mieszka we wspólnej willi, która mieści się pod Krakowem. jej wybudowanie kosztowało 10 milionów złotych. 

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Polski Ład: Rodzina wielodzietna dostanie 54 tys. zł. Jak dostać pieniądze?

YouTube: Friz jest wart miliony

Kilka miesięcy temu Ekipa Friza postanowiła założyć spółkę, która nosi nazwę Ekipa Holding, według ostatniej wyceny, firma warta jest już ok 145 miliony złotych. Informacje wyciekły po tym jak jeden z akcjonariuszy spółki, posiadający niespełna 12 proc. udziałów, wycenił je na 12 milionów złotych. Z prostych kalkulacji wynika więc, że cała firma jest warta w tym momencie niespełna 145 milionów złotych. Ta kwota bije na głowę wiele spółek obecnych w tym momencie na warszawskiej giełdzie.

Ekipa Holding zamierza niedługo wejść na giełdę. Spółka współpracuje już z deweloperami gier All In! Games, a także T-Bull. Z tej kooperacji mają powstać trzy produkty. Dodatkowo dużą rolę w nagłym wzroście wartości spółki, odegrały lody Friza produkowane przez firmę Koral. Można je nabyć w największych sieciach sklepów w kraju, m.in. w Biedronce, a także Lidlu. Ekipa Friza posiada również swój własny sklep internetowy, sprzedający odzież oraz gadżety związane z youtuberami, Ekipatonosi.pl. 

Sonda
Gdy Ekipa Friza pojawi sie na giełdzie, zechcesz kupić akcje spółki Youtubera?
Raport z anteny 19.05, godz.10
Najnowsze