Sejm RP

i

Autor: Wikipedia, CC, 2010, Fot. Kalinka261015 Sejm RP

Ekstrapensje na posadach w rządzie! Nie uwierzysz, ile można zarobić na tych stanowiskach

2021-09-20 8:01

Dzięki rozporządzeniu premiera w KPRM będą mogły powstać stanowiska z wysokimi zarobkami – informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita”. Główny, starszy i młodszy kierownik projektu – takie nowe funkcje będą mogły powstawać w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z ich pełnieniem - jak informuje "Rz" - będą wiązały się wyśrubowane, jak na rząd zarobki.

Główny kierownik projektu zarobi nawet 16 tys. zł brutto, dokładnie tyle co wiceminister. Z uzasadnienia do projektu wynika, że w KPRM podejmowane są "liczne inicjatywy związane z cyfryzacją państwa”, w związku z czym potrzebne jest ściągnięcie z rynku fachowców informatyków.

Według "Rz" problem w tym, że z rozporządzenia nie wynika, iż wymagane są szczególne kwalifikacje. Młodszy kierownik projektu będzie musiał np. posiadać wykształcenie wyższe i zaledwie dwa lata doświadczenia zawodowego.

KARPACZ 2021: Michał Kurtyka

W dodatku – jak dodaje gazeta - prace nad dokumentem toczyły się w tajemnicy. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji został on upubliczniony już po jego podpisaniu. Nie przeprowadzono też jakichkolwiek konsultacji.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze