waloryzacja rent i emerytur

i

Autor: Shutterstock waloryzacja rent i emerytur

Emeryt, który kupił obligacje GetBack: Bank mnie namówił, straciłem całe oszczędności

2018-05-10 15:17

Ponad dziewięć tysięcy prywatnych inwestorów zaufało w „cudowną" inwestycję w obligacje GetBack. - Przekonywano nas, że to pewniejsze niż lokaty, a bankowi agenci namawiali do ich likwidacji i inwestowania właśnie w obligacje. Teraz moje oszczędności przepadły – mówi jeden z klientów który padł ofiarą afery.

Wszyscy poszkodowani przez GetBack zgodnie twierdzą, że to nie oni szukali sposobu na błyskawiczne pomnożenie swoich pieniędzy lecz „bezpieczną" ofertę inwestycji złożył im ich własny bank.

- W czerwcu 2017 założyłem lokatę na pięć miesięcy w Idea Banku, a już w lipcu wydzwaniał do mnie asystent z banku, żebym ją zlikwidował bo jest „nowa korzystniejsza oferta" - opowiada pan Janusz, 68-letni emeryt z Łodzi. - Bank umożliwił mi nawet zerwanie lokaty bez utraty odsetek, widać, że bardzo im zależało na tym, bym kupił obligacje – dodaje mężczyzna.

ZOBACZ TAKŻE: Najpotężniejsi ludzie na świecie. Putin zdetronizowany [GALERIA]

Kwoty, jaką zainwestował, podać nie chce, choć wspomina tylko, że kupił 10 obligacji, a te były wyceniane różnie - od kilku nawet do 10 tys zł za sztukę. - Pieniądze odkładałem na starość, kiedy potrzebowałbym np. funduszy na leczenie – mówi zasmucony.

Takich jak on usilnie nagabywanych przez bankowych doradców do kupna obligacji jest więcej. Zamierzają stworzyć stowarzyszenie poszkodowanych i domagać się od banków zwrotu pieniędzy. Tymczasem bank Idea w oświadczeniu wydanym dla mediów tłumaczy, że nie jest odpowiedzialny za problemy GetBacku. „Idea Bank S.A. informuje, że od blisko dwóch lat nie jest akcjonariuszem spółki GetBack S.A. i od tego czasu nie ma wpływu na funkcjonowanie tego podmiotu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Afera GetBack może okazać się większa niż Amber Gold? Ponad 9 tysięcy klientów straciło miliardy złotych

Pozyskując wiedzę na temat spółki GetBack S.A. z powszechnie dostępnych źródeł, w szczególności na podstawie raportów bieżących i okresowych spółki, Idea Bank S.A. umożliwiał swoim Klientom objecie obligacji spółki GetBack S.A., oferowanych przez niepowiązany dom maklerski" - napisali pracownicy banku.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze