Postulatami Kukiz pochwalił się na swoim fanpage'u na popularnym serwisie społecznościowym. Oto kilka z nich:
- Podjąć realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez: a) podawanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej, b) umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.
Zobacz koniecznie: Kongres NowoczesnaPL bez Balcerowicz i Frasyniuka. Na Torwarze pojawi się tylko Ryszard Petru
- Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
- Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza - Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek
- Zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.
- Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.
Po tym wpisie muzyk został mocno krytykowany, a sam ripostował, że była to prowokacja z jego strony. Bowiem zamieszczone fragmenty to nic innego jak część z 21 Postulatów Solidarności z 17 sierpnia 1980 roku. Kukiz tym samym podkreślił, że dziś podobnie jak 30 lat temu "mamy praktycznie identyczne problemy". Zatem ze znany i oficjalnych postulatów rockmana nadal pozostają jedynie... JOW-y.
Czytaj także: Bronisław Komorowski zafundował sobie podwyżkę emerytury. Dostanie 9 tys. zł miesięcznie
Potencjalne ugrupowanie Kukiza w sondażach przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu otrzymuje już nawet powyżej 20 proc. W ostatnim zestawieniu poparcia politycznego pracowni Estymator dla „Newsweeka”, lista Kukiza ma 25 proc., co dawałoby jej drugie miejsce w parlamencie. Na czele PiS (łącznie z Polską Solidarną Zbigniewa Ziobro i Polską Razem Jarosława Gowina) z poparciem 36 proc., a PO dopiero na trzecim miejscu z jedynie 20 proc.