Facebook

i

Autor: pixabay.com Facebook

Facebook zmienił nazwę. Jak będzie się teraz nazywać?

2021-10-31 11:00

Szef Facebooka Mark Zuckerberg zaprezentował w czwartek wizję "metawersum" - nowego projektu internetu w połączeniu z wirtualną rzeczywistością. Jednocześnie zmianę nazwy spółki na Meta. Należące do koncernu produkty, w tym sam portal Facebook, będą nazywać się tak samo jak dotychczas. Zuckerberg mówił o wizji metawersum podczas corocznej konferencji Facebook Connect. Szef koncernu stwierdził, że będzie to "następca" mobilnego internetu.

Podczas wystąpienia pokazano, jak ma wyglądać internet w wirtualnej rzeczywistości. Zuckerberg odbył "spotkanie" ze znajomymi, reprezentowanymi przez trójwymiarowe awatary we wspólnym wirtualnym pokoju stylizowanym na statek kosmiczny.

- W metawersum będziesz mógł robić wszystko, co możesz sobie wyobrazić: pracować, robić zakupy, bawić się zamiast patrzeć na ekran, będziesz się czuł, jakbyś tam był - powiedział Zuckerberg.

Jak obrabiać zdjęcia na Instagram w ciekawy sposób!

Jak przyznał, choć do realizacji tej wizji jeszcze daleka droga, podstawowe części metawersum są już dostępne. - Chcę, byśmy z czasem byli postrzegani jako firma związana z metawersum - powiedział Zuckerberg.

Jak dodał, obecna marka jest zbyt silnie związana z aplikacją Facebook, by odpowiednio odzwierciedlać to, czym zajmuje się firma.

Sonda
Co myślisz o zmianie nazwy firmy Facebook?

- W tej chwili nasza marka jest tak ściśle kojarzona z jednym produktem, że nie może reprezentować wszystkiego, czym się zajmujemy, nie mówiąc już o przyszłości. Chcę oprzeć naszą pracę i tożsamość na tym, do czego zmierzamy - dodał Mark Zuckerberg.

Rusza wypłata czternastych emerytur. Kto nie dostanie całej kwoty?

Najnowsze