Facebook zmienił nazwę. Jak będzie się teraz nazywać?

2021-10-31 11:00
Facebook
Autor: pixabay.com Facebook

Szef Facebooka Mark Zuckerberg zaprezentował w czwartek wizję "metawersum" - nowego projektu internetu w połączeniu z wirtualną rzeczywistością. Jednocześnie zmianę nazwy spółki na Meta. Należące do koncernu produkty, w tym sam portal Facebook, będą nazywać się tak samo jak dotychczas. Zuckerberg mówił o wizji metawersum podczas corocznej konferencji Facebook Connect. Szef koncernu stwierdził, że będzie to "następca" mobilnego internetu.

Podczas wystąpienia pokazano, jak ma wyglądać internet w wirtualnej rzeczywistości. Zuckerberg odbył "spotkanie" ze znajomymi, reprezentowanymi przez trójwymiarowe awatary we wspólnym wirtualnym pokoju stylizowanym na statek kosmiczny.

- W metawersum będziesz mógł robić wszystko, co możesz sobie wyobrazić: pracować, robić zakupy, bawić się zamiast patrzeć na ekran, będziesz się czuł, jakbyś tam był - powiedział Zuckerberg.

Jak obrabiać zdjęcia na Instagram w ciekawy sposób!

Jak przyznał, choć do realizacji tej wizji jeszcze daleka droga, podstawowe części metawersum są już dostępne. - Chcę, byśmy z czasem byli postrzegani jako firma związana z metawersum - powiedział Zuckerberg.

Jak dodał, obecna marka jest zbyt silnie związana z aplikacją Facebook, by odpowiednio odzwierciedlać to, czym zajmuje się firma.

Sonda
Co myślisz o zmianie nazwy firmy Facebook?

- W tej chwili nasza marka jest tak ściśle kojarzona z jednym produktem, że nie może reprezentować wszystkiego, czym się zajmujemy, nie mówiąc już o przyszłości. Chcę oprzeć naszą pracę i tożsamość na tym, do czego zmierzamy - dodał Mark Zuckerberg.

Rusza wypłata czternastych emerytur. Kto nie dostanie całej kwoty?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze