Debata Tarcza dla polskich firm i pracowników

i

Autor: Krystian Maj/KPRM Debata "Tarcza dla polskich firm i pracowników"

Forum gospodarcze PFR z udziałem prezydenta i premiera RP

2020-05-19 13:57

Walka z koronawirusem i kryzysem gospodarczym trwa. W tym trudnym pod względem ekonomicznym czasie Polski Fundusz Rozwoju organizuje forum gospodarcze, w którym udział biorą prezydent i premier RP, przedsiębiorcy, eksperci. Głównym tematem dyskusji są cele i zadania, jakie stoją przed rządem i przedsiębiorcami w czasie epidemii i okresie globalnego kryzysu gospodarczego.

Epidemia koronawirusa trwa, niemal wszystkie państwa mierzą się z globalnym kryzysem gospodarczym. Polski rząd w odpowiedzi na sytuację stworzył Tarcze Antykryzysowe. Dziś PFR, kilka miesięcy od rozpoczęcia walki z epidemią i koronawirusem, organizuje forum gospodarcze z udziałem prezydenta i premiera RP, przedsiębiorców, ekspertów. - Dzisiaj na pierwszy plan wysuwają się tematy gospodarcze. Chcemy ratować miejsca pracy. To jest dla nas podstawowy cel – podkreślił wyraźnie premier Mateusz Morawiecki. Natomiast prezydent Andrzej Duda zaznaczył: - Wielu ekonomistów mówiło na początku epidemii, że to największy kryzys, który zdarzył się od dziesięcioleci. Uświadomiliśmy sobie jedno: jeśli nie wyciągniemy ręki wsparcia do polskich przedsiębiorców, to polska gospodarka może znaleźć się w bardzo poważnych kłopotach.

W owej ręce znalazła się m.in. Tarcza Finansowa PFR. - Mamy do czynienia z bezprecedensowym kryzysem, który wymaga bezprecedensowych działań. My otrzymaliśmy zadanie, by takie działanie wdrożyć – podkreślił Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Wczoraj w rekordowym dniu, wsparcie trafiło do prawie 20 tys. firm. W sumie Tarcza Finansowa PFR to 28,5 mld zł dla 137 128 firm zatrudniających 1,4 mln pracowników. Program będzie działał do końca lipca. Szczegóły na stronie internetowej PFR (www.pfrsa.pl).

Super Biznes 11 V

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze