prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS

i

Autor: Materiały prasowe prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS

Personalia

Gertruda Uścińska powołana do Rady Nadzorczej BGK

2023-02-15 18:14

Gertruda Uścińska została powołana do Rady Nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego - podał w środowym komunikacie BGK. Od 2016 r. Uścińska jest prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Premier powołuje Gertrudę Uścińską do BGK

"W dniu 14 lutego 2023 r. prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał Gertrudę Uścińską na członka Rady Nadzorczej BGK" - przekazano w komunikacie.

Prof. dr hab. Uścińska jest prawnikiem, ekspertem i specjalistą międzynarodowego prawa zabezpieczenia społecznego, prawa pracy, koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego i swobody przepływu osób w Unii Europejskiej - podał BGK w nocie biograficznej. Jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Warszawskim, kierownikiem Centrum Studiów nad Zabezpieczeniem Społecznym na UW, profesorem w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych. Jest też przewodniczącą Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk.

Od 2016 r. Uścińska pełni funkcję prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Od 2020 r. jest przewodniczącą Komisji ds. Ubezpieczenia emerytalnego i rentowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego z siedzibą w Genewie (International Social Security Association), działającego pod auspicjami Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO). Autorka licznych publikacji z zakresu międzynarodowego i europejskiego prawa zabezpieczenia społecznego, porównawczej polityki społecznej, finansów publicznych, zarządzania publicznego, optymalizacji kosztów funkcjonowania polityki publicznej państwa.

Forum w Karpaczu 2022: Gertruda Uścińska
Sonda
Popierasz dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców?
Najnowsze