Marlena Maląg

i

Autor: @MalagMarlena/ FACEBOOK Marlena Maląg

Inflacja wpłynie na 500 plus i świadczenia dla emerytur? Minister Maląg stawia sprawę jasno

2022-06-23 10:37

Wysoka inflacja niepokoi Polaków, którzy otrzymują świadczenia 500 plus i dodatkowe wsparcie do emerytury. Pieniądz traci na wartości nabywczej, ceny rosną, a rząd będzie miał coraz większe problemy ze spięciem budżetu. Z jednej strony niektórzy żądają waloryzacji świadczeń socjalnych, z drugiej obawiają się, że rząd w poszukiwaniu pieniędzy kompletnie je wycofa. Jak jednak powiedziała Minister Rodziny Marlena Maląg w trakcie Kongresu 590, inflacja nie wpłynie na wypłatę świadczeń społecznych.

Marlena Maląg o wpływie inflacji na 500 plus i 14. emerytury

Inflacja to niewątpliwie największy problem polskiej gospodarki i spore wyzwanie dla rządu, który musi dopiąć budżet. Szczególnie, że pojawiały się już postulaty, aby waloryzować świadczenia 500 plus. Z drugiej strony debaty politycznej pojawiły się apele, aby ratować państwo przed bankructwem i ze świadczeń socjalnych się wycofać, szczególnie że stymulują one inflację. Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg stwierdziła jednak, że świadczenia nie są zagrożone

- Wszystkie świadczenia społeczne, które są inwestycją w rodzinę, w rodzinę z małymi dziećmi, to przede wszystkim inwestycja w przyszłość. To nie jest koszt dla państwa - powiedziała szefowa resortu na debacie podczas Kongresu 590.

Kongres 590 - Barbara Socha, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej

Marlena Maląg o znaczeniu świadczeń społecznych

Jak stwierdziła Marlena Maląg, obecna sytuacja gospodarcza jest trudna dla Polaków, ale rząd robi wszystko, żeby zapewnić "poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa". Jako główne zagrożenie wskazała wojnę na Ukrainie oraz inflację.

- Grupy najuboższej to jednak dotyka. To zmusza rząd do wprowadzenia pakietów antyinflacyjnych, ale też do podjęcia trudnej decyzji o wypłacie 14. emerytury i to o wypłacie jej wcześniej, niż planowano - stwierdziła Maląg.

Sonda
Czy 500 plus powinno zostać zwaloryzowane do 700 zł?

Marlena Maląg podkreślała również o innych metodach wzmacniania instytucji rodziny. Oprócz świadczeń społecznych apelowała o wsparcie w pracy, np. w postaci jej elastycznych form, czy poprzez wprowadzenie urlopu ojcowskiego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany