Centrum innowacji dla nowych technologii. Nowa inwestycja w Polsce
Potentat branży finansowej Klarna otwiera w Warszawie centrum innowacji. Założona przez Sebastiana Siemiątkowskiego firma jest jedną z wielu, które chcą inwestować w Polsce w nowe technologie - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".
Jak pisze dziennik, Klarna "której wartość szacuje się na ok. 15 mld dol., ma plany, aby rozwijać tam rozwiązania w obszarze sztucznej inteligencji i innowacji finansowych". "W ciągu roku pracę w centrum znajdzie ponad 100 inżynierów" - zwraca uwagę dziennik.
"Wyjątkowy talent inżynierski, kwitnąca scena start-upowa i strategiczna lokalizacja Warszawy sprawiają, że jest to idealny wybór dla naszego nowego centrum technologicznego" - wskazuje cytowany przez gazetę Sebastian Siemiątkowski.
Dziennik zwraca uwagę, że Klarna jako pierwsza wprowadziła na wielką skalę usługę pozwalającą odsunąć płatność za zakupy internetowe o 30 czy nawet 60 dni. "Obecnie obsługuje już ponad 85 mln konsumentów i 600 tys. sprzedawców na całym świecie, współpracując m.in. z Apple Pay i Google Pay, a nawet z OpenAI" - czytamy.
Nowe rozwiązania prawne dla innowacji i nowych technologii
Wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych należy do priorytetów, które trzeba zamknąć w kolejnych tygodniach - stwierdził podczas posiedzenia sejmowej podkomisji wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski.
Standerski wskazał na dwa rodzaje wyzwań - na polu europejskim oraz krajowym. Do pierwszej kategorii zaliczył: inicjowanie zmian w regulacjach i strategiach unijnych korzystając z polskiej prezydencji w radzie UE oraz budowanie spójnej strategii inwestycyjnej w infrastrukturę cyfrową i nowe technologie.