Kurczaki

i

Autor: zoosnow / www.pixabay.com

Ferma drobiu

Gigantyczna ferma drobiu przy... sanktuarium? Pielgrzymi wściekli!

2022-11-30 12:54

Mieszkańcy Żeszczynki w gminie Sosnówka są zaskoczeni informacją, że w ich miejscowości mają powstać kurniki. Maksymalna obsada drobiu we wszystkich tych kurnikach ma wynosić 1 184 000 sztuk. Maksymalna obsada 1 kurnika to 74 000 sztuk. Planowane są budowle kolejnych ferm. Jak podaje portal Gazeta.pl godzinę od ubojni w Międzyrzecu Podlaskim, leży wieś słynąca ze świętego obrazu. Miejsce przyciąga tysiące pielgrzymów. Czy kurniki nie będę przeszkadzały przybywających do gminy pielgrzymom?

Wielkie fermy drobiu w sąsiedztwie sanktuarium

Sosnówka razem z kilkoma innymi gminami tworzy Dolinę Zielawy, ekoregion znany z hodowli ziół, warzyw i roślin. Budową fermy drobiu w Żeszczynce zainteresowana jest firma Wipasz, która zamierza postawić tam 16 nowoczesnych kurników. Inwestycja spotkała się z ostrym sprzeciwem mieszkańców wsi i okolic.. W Żeszczynce odbyły się akcje protestacyjne i doszło do spotkania z inwestorem. 

Godzinę od ubojni w Międzyrzecu Podlaskim, leży wieś słynąca ze świętego obrazu. Sanktuarium w Kodniu co roku odwiedza 80 tys. osób. 

Cztery kurniki w Zahaciu mają zostać zbudowane ok. 3 km w linii prostej od sanktuarium i niecałe 4 km od Bugu. W Kątach 15 kurników ma stanąć w odległości ok. 3,5 km od sanktuarium. Jest jeszcze Kopytów, które leży dalej od Kodnia, ale działka, na której ma stanąć 15 kurników, znajduje się 1,5 km od pierwszych zabudowań. 

Czy kurniki nie będę przeszkadzały przybywających do gminy pielgrzymom? - Odległość i lasy powinny zabezpieczyć przed nieprzyjemnymi zapachami pielgrzymów oraz mieszkańców gminy Kodeń. Nie obawiamy się spadku zainteresowania naszą gminą przez pielgrzymów i odwiedzających - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Andrzej Krywicki, zastępca wójta gminy Kodeń.

Sonda
Czy fermy drobiu w Kruszynianach to dobry pomysł?
Forum w Karpaczu 2022: Beata Daszyńska-Muzyczka
Najnowsze