pieniądze złotówki

i

Autor: Shutterstock pieniądze złotówki

GIGANTYCZNE nagrody w ministerstwach. Dostali krocie mimo pandemii!

2021-03-01 14:01

Szok! Gigantyczne nagrody przyznano w ministerstwach w 2020 roku. Kwota rozdanych ekstra wynagrodzeń szokuje. Około 20 mln. zł poszło na nagrody w trudnym czasie pandemii. Skąd to wiemy? Pytali o to sami parlamentarzyści w interpelacjach poselskich. Okazało się, że najwięcej na nagrody wydał resort rozwoju pracy i technologii. Dodatkowe pieniądze popłynęły szerokim strumieniem również do Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ale to nie wszystko. W których ministerstwach można było liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki w pandemii i o jakiego rzędu pieniądzach mówimy? Wyjaśniamy dokładnie w artykule.

Gigantyczne nagrody w ministerstwach

Gigantyczne nagrody przyznane w ministerstwach w czasie pandemii szokują. Podczas, gdy koronawirus szaleje na świecie od roku, ludzie tracą pracę lub ich wynagrodzenia zostają obniżone, a biznesy polskich przedsiębiorców albo działają w ścisłym reżimie sanitarnym, albo są pozamykane, są tacy, którzy w pandemii dostają nagrody. Mowa o urzędnikach dla których na nagrody lub ekstra wynagrodzenia w 2020 roku poszło ok. 20 mln. zł. Jak podaje TVN24 posłowie w ramach interpelacji poselskich złożyli do poszczególnych resortów zapytania o nagrody. Szokujące są informacje, które napłynęły w odpowiedzi. Okazało się, że suma wszystkich pieniędzy wydanych łącznie w resortach na dodatkowe wynagrodzenia sięgnęła blisko 20 mln. zł. Najwięcej rozdał resort rozwoju, pracy i technologii, bo – jak podkreśla Grzegorz Piechowiak, sekretarz stanu w tym resorcie, z wygenerowanych oszczędności wypłacono nagrody w wysokości 11 964 tys. zł. Kwoty nagród wynosiły od 500 zł do aż 29 750 zł.

ZUS wysyła przelewy. Kiedy dostaniesz wyższą emeryturę?

Na spory zastrzyk gotówki mogli liczyć również zatrudnieni w Ministerstwie Zdrowia – tu kwota sięga 4 424 656,22 zł, ale nagrody finansowane były ze środków Ministerstwa Zdrowia oraz środków europejskich. Średnia wypłaconych nagród to 6632,67 zł na osobę.

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji także doceniło pracowników. Ponad 1,5 mln zł brutto (średnio 4,1 tys. zł brutto na osobę) przeznaczono na ekstra wynagrodzenia. Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało zatrudnionym 700,5 tys. zł nagród (na osobę od 211,57 zł do 9115,87 zł), Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ponad 1 mln zł, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych 236,7 tys. zł brutto (otrzymały je 72 osoby, średnio dostały 3074,03 zł brutto). Mniej hojny okazał się resort klimatu i środowiska. Tu kwota przyznanych nagród opiewa na 10,7 tys. zł, ale za to resort wydał 6,1 mln zł na dodatki zadaniowe i 723 tys. zł na dodatki specjalne.

Totalny lockdown! Sprzawdź, w których województwach zamkną niemal wszytsko!

Niektóre ministerstwa bez nagród

Są też i resorty w których pracownicy nie zobaczyli dodatkowych pieniędzy lub dostali grosze. Tak było w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 16 listopada 2020 r. średnia wysokość nagród wyniosła 575 zł 23 gr., w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej nagród nie było. Z kolei w Ministerstwie Infrastruktury, Ministerstwie Obrony Narodowej i Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie było nagród dla ministrów, sekretarzy, podsekretarzy stanu i dyrektorów generalnych.

Sonda
Czy uważasz, że pracownikom Kancelarii Sejmu powinny być wypłacane dodatkowe "nagrody"?
Najnowsze

Materiał sponsorowany